Комуністична партія України – помилкова мішень, тому що сьогодні є набагато серйозніші проблеми. Про це заявив політолог Вадим Карасьов, коментуючи пропозицію деяких політиків заборонити КПУ, а також рішення парламенту вивішувати Прапор Перемоги на 9 травня.
«Нинішня Компартія, як ніж по маслу, вписалася у звичаї буржуазно-олігархічної епохи. КПУ давно вже переродилася на класичну партію крупно-буржуазного парламентаризму, де вона почувається не гірше, ніж Партія регіонів чи Блок Литвина, а також інші партії уявно лівої спрямованості з оглядкою на звичаї і закони дикого капіталізму в Україні», - підкреслив Карасьов, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».
«Чіпати цей перероджений політичний об'єкт, буржуазно-олігархічний мутант, не потрібно. Цим треба було зайнятися раніше, а сьогодні вже інші проблеми. Токсичні радіаційні речовини, якими Компартія ще на початку української незалежності опромінювала політичні сили. Це потрібно було подолати років 15-18 тому. Не треба сьогодні вже чіпати цей політичний труп, який розкладається», - вважає політолог.
За його словами, сьогодні в Україні є значно більш важлива загроза. «Загроза у молодіжному радикалізмі, який піднімається, як правого, так і лівого спрямування, який поки не оформлений у різні організації, але який може «вистрілити» і вискочити на політичну сцену як «чорт із табакерки» у разі подальшого погіршення соціально-економічного становища в країні», - додав Карасьов.
«Той, хто пропонує заборонити комуністів, той б'є по удаваній мішені і веде від осмислення дійсних проблем української політичної сцени», - сказав він.
Коментуючи рішення парламенту вивішувати Прапор Перемоги 9 травня, Карасьов зазначив, що це рішення свідчить про те, що інших інтегруючих символів у країни немає. «Голодомор вони брати не хочуть як подібний символ, а інших просто немає, тому День Перемоги досі залишається спільним святом», - сказав Карасьов.
На його думку, має пройти достатньо часу, щоб Україна створила пантеон своїх героїв, власний інтегруючий національний міф, а також власні національні свята, які «будуть об'єднувати, а не роз'єднувати країну».
Як повідомляв ForUm, 21 квітня Верховна Рада Україна прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги).
За це проголосувало 260 із 375 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
Проти цього рішення проголосували 52 народних депутати.
Прийнятим законом передбачено, що «Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу та його армії і флоту над фашистською Німеччиною у роки Великої Вітчизняної війни. Зовнішній вигляд копій Прапора Перемоги має відповідати зразку штурмового прапора 150-ої ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом