Колишній перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук вважає «політичною дискримінацією» пропозицію Кабміну про підвищення прохідного бар'єру для партій на парламентських виборах.

Зокрема, коментуючи презентований днями Мін'юстом законопроект про вибори народних депутатів, який міністр юстиції Олександр Лавринович пообіцяв зареєструвати у парламенті вже до кінця цієї сесії, Корнійчук сказав: «Вважаю рішення уряду про підвищення прохідного бар'єру для політичних партій до 5% політичною дискримінацією», повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

За його словами, такий порядок речей може задовольнити лише дві-три політичні сили, які на сьогоднішній день мають рейтинг понад 5%. «Але зауважу, що із соціології сьогодні їхня загальна підтримка у суспільстві (мається на увазі цих трьох політичних сил) не перевищить 25%. Це означає, що у разі, якщо вони пройдуть, вони отримають величезний бонус, але тим самим не дозволять політичним партіям, які мають два-три-чотири відсотки, бути представленими у парламенті», - пояснив він.

Ще однією дискримінаційної мірою Корнійчук вважає неможливість для кандидатів у депутати балотуватися одночасно за партійним списком і у мажоритарному окрузі. «Багато самодостатніх людей не захочуть ризикувати і, ймовірно, приймуть рішення на користь мажоритарного округу», - пояснив він.

«Відносно змішаної системи. Вважаю пропозицію уряду правильною, оскільки вибори за суто партійними списками показали свою неспроможність і привели до нинішнього парламенту багато охоронців, секретарок і водіїв», - додав він.

«І останнє: з великим жалем звернув увагу на те, що у запропонованому урядом законопроекті залишена можливість депутатам-мажоритарникам самовисуватися. Тобто робити це без підтримки політичних партій. Це серйозний удар по розвитку партій в Україні у цілому і може призвести до того, що над ідеологією буде превалювати гречка. Отримаємо 225 черновецьких», - прогнозує юрист.

Нагадаємо, 11 квітня міністр юстиції Олександр Лавринович представив законопроект «Про вибори народних депутатів України». Документ передбачає, що вибори народних депутатів проводяться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. Крім того, проект пропонує підвищити до 5% прохідний бар'єр для партій на наступних парламентських виборах. За словами Лавриновича, всі позиції перебувають на стадії обговорення, і робоча група готова до дискусії при доопрацюванні остаточного варіанту документа.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

648