Європейський Союз вважає невиправданим продовження Україною режиму квотування експорту зернових. Про це в Брюсселі заявив представник Єврокомісії Джон Кленсі.

Він зазначив, що Євросоюз дуже уважно стежить за введенням експортних квот на зернові, звернувшись уперше з відповідним питанням до української сторони у жовтні 2010 року.

«Україна надала відповідь, яка підтвердила внутрішні причини для вживаних заходів, а також - тимчасовий їх характер», - сказав представник Єврокомісії.

У результаті аналізу отриманої відповіді ЄС попросив консультацій з Україною в рамках статті 12 Угоди Світової організації торгівлі про сільське господарство. Такі консультації відбулися в лютому і березні поточного року в Женеві, повідомляє «УНІАН».

«На базі відповідей, наданих українською стороною, ЄС прийшов до виводу, що заходи не були виправдані і застосовувалися дискримінаційним шляхом», - підкреслив Кленсі.

«Відповідно, ми вважаємо, що немає виправдання і для продовження режиму квотування після 31 березня», - додав він.

Як повідомлялося, 30 березня Кабінет міністрів України прийняв рішення продовжити дію квот на експорт зернових до 1 липня цього року.

Квоти були введені 4 жовтня 2010 року на експорт пшениці і суміші пшениці й жита (меслин), полби - в об'ємі 0,5 млн. тонн; кукурудзи - 2 млн. тонн; ячменю - 0,2 млн. тонн; жита - 1 тис. тонн; гречки - 1 тис. тонн.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

443