Скептицизм деяких країн Європи щодо членства України пов'язаний з бажанням побачити результати реформ. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін.

Він зазначив, що на сьогодні є низка країн-членів ЄС, які позитивно ставляться до членства України у ЄС, а є країни, які у принципі позитивно налаштовані на членство України, однак через внутрішню ситуацію «не готові сказати чітке «так», а також є країни, які налаштовані скептично, це переважно країни «старої» Європи.

«Їх не так багато, вони відомі, це країни «старої» Європи, і тут у нас є, я вважаю, широкий маневр і можливість для подальшого, так би мовити, їх переконання», - сказав Клімкін.

«Для умовно, у лапках скажімо, «скептичних» країн велику роль відіграють реальні успіхи. І ми вважаємо, що просування у ключових реформах, просування у рамках «безвізового» діалогу, просування по шляху підготовки угоди про асоціацію будуть тими аргументами, які їх переконають», - додав заступник міністра.

Він зазначив, що у процесі приєднання нових країн до ЄС країни «старої» Європи мали можливість спостерігати реформи, що відбуваються, повідомляє «УНІАН».

«І я б сказав, що у багатьох країнах, не хочу, звичайно, називати їх, реформи відбувалися набагато повільніше, ніж в Україні. І ось зараз, коли ми розмовляємо з багатьма країнами-членами ЄС, їхнє враження і сприйняття реформ в Україні - достатньо динамічне. Просто низка країн хоче бачити зараз по ключових реформах конкретні результати», - сказав Клімкін.

За його словами, в Україні чекають, перш за все, побачити реформи в економічній сфері, у сфері верховенства права, а також у сфері міграційно-візової політики.

Нагадаємо, питання закріплення перспективи членства України в ЄС у новій угоді про асоціацію поки не вирішене.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив упевненість, що Україна максимум через десять років стане членом Європейського Союзу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

419