4 квітня у відповідності до бойового наказу командувача Операції ООН у Кот-д'Івуарі, генерал-майора Берена Гнакуде, два вертольоти "Мі-24П» зі складу авіаційної групи 56-го окремого вертолітного загону із застосуванням стрілецько-гарматного озброєння вразили дві цілі - військову техніку в укритті та склад боєприпасів на території колишньої військової бази «Акуедо» у місті Абіджан, повідомляють у прес-службі Міноборони.
Під час застосування вертольотів «Мі-24» жодна людина не потерпіла.
Зазначені дії проводилися у рамках операції ООН у Кот-д'Івуарі щодо взяття під контроль Абіджана, знищення вогневих позицій, підконтрольних антидержавним силам, які з 31 березня щоденно обстрілювали штаб-квартиру Місії ООН у Кот-д'Івуарі, розташовану у готелі «Сіброко» із застосуванням стрілецької зброї і мінометів, повідомляє «ЛIГАБiзнесIнформ».
Перед виконанням завдання командирами авіаційних екіпажів була проведена розвідка району розташування цілей. Цивільне населення і військовий персонал у районі цілей виявлені не були. Щоб уникнути людських жертв, вертольотами «Мі-24П» були проведені суто «точкові» дії безпосередньо по вказаним військовим об'єктам із застосуванням стрілецько-гарматного озброєння.
Після виконання завдання командувача операції ООН у Кот-д'Івуарі вертольоти "Мі-24» повернулися у визначене місце дислокації, де здійснили дозаправку, поповнили боєзапас і перебувають на чергуванні.
«Дії українських вертольотів «Мі-24П», професіоналізм їхніх льотних екіпажів високо оцінені Місією ООН у Кот-д'Івуарі. За твердженням цивільного і військового керівництва Місії, українські військові вертолітники, вразивши певні цілі, попередили значні втрати серед місцевого населення, зробили відчутний практичний внесок у мирне врегулювання ситуації у Кот-д'Івуарі», - підкреслили у Міноборони.
У повідомленні також підкреслено, що місія ООН у Кот-д'Івуарі зазначила, що ці дії були проведені у суворій відповідності до норм Міжнародного гуманітарного права та керівних документів ООН.
Раніше повідомлялося, що українські вертолітники у Кот-д'Івуарі вперше застосували зброю.
Нагадаємо, група українських миротворців у числі 30 військовослужбовців зі складу 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України та 2 вертольоти Мі-24 вирушили із Ліберії у Кот-д'Івуар, щоб надати авіаційну підтримку операції ООН.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом