В Україні немає русифікації - українську мову вчить навіть прем'єр-міністр Микола Азаров, який не зробив це за 20 років незалежності країни. А міністр Дмитро Табачник спонукає студентів до вивчення рідної мови.

Про це в коментарі «ЛІГАБізнесІнформ» заявила заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман.

«Я думаю, що все більше і більше з кожним роком ми чуємо українську мову в Україні. І те, що сьогодні батьки в Донецьку і Луганську відстоюють україномовні школи - це надзвичайно позитивний процес. Ще кілька років тому, коли ми їхали в цей регіон, батьки скаржилися, що в першому класі дітей навчають українською мовою. Таким чином, сьогодні любов, повага і потяг до української мови зростає», - підкреслила Герман.

«Подивіться: навіть Азаров вчить українську мову. Виходить у нього це добре чи в чомусь не дуже - але він хоче вчити мову і намагається це робити. А за 20 років незалежності він цього не робив. І я б не говорила про рівень. Людині потрібно допомагати навчитися. Тому що це надзвичайно позитивно», - зазначила заступник глави АП.

За її словами, таким чином стверджується незалежність України, її культура і цінності. «Те, що Президент Віктор Янукович посилає в бібліотеку в Москву україномовні книги зі своєї бібліотеки, свідчить про те, що ми утверджуємося як народ, держава і як громадяни держави», - додала Герман.

«Справа не в тому, скільки говорити про українізацію. Можливо, якщо ми менше про це говоримо, то процес йде куди швидше. Ющенко гнав коней поперед себе - і до чого це призвело? Люди не люблять, коли їм що-небудь нав'язують, тим більше- українці», - сказала вона.

За словами заступника голови АП, «українці звикли завжди все робити наперекір». «Наприклад, наперекір міністру Табачнику. Якби він нав'язував студентам українську мову, то вони б боролися з цим. Сьогодні він нав'язує їм щось інше - вони відповідають дзеркально, вимагаючи українську мову. Так що мені іноді здається, що, можливо, це в Табачника така тактика, щоб на сході України виступали за українську мову? Ну, якщо так - браво!», - зазначила, сміючись, Герман.

«Я завжди кажу: головне - результат. Тому що головне - розбудити любов до української мови. Побудувати школу - це дуже просто, тому що це цегла, цемент, дерево і гроші. А ось пробудити любов до рідної мови - це дуже важливо», - сказала Герман.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

559