Україна вважає, що Європейський Союз повинен виділяти більше коштів для реалізації цілей Європейської політики сусідства. Про це заявив посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв, виступаючи 4 лютого на конференції «Збираючи широку Європу після Лісабонської угоди» у Брюсселі.

«Ми вважаємо, що ЄС повинен бути здатний винагородити відданість країн-партнерів. Одним із найважливіших кроків у цьому напрямі стало б значне збільшення обсягу асигнувань, які могли б бути спрямовані на технічну підтримку у наступному рамковому бюджеті ЄС (2014-2020 роки)», - сказав він.

Єлісєєв переконаний у тому, що цілі, передбачені політикою сусідства, повинні бути підтримані відповідними механізмами і ресурсами. При цьому, на його думку, виділені кошти не відповідають ані цілям Євросоюзу, ані очікуванням країн-сусідів, зокрема, України.

Єлісєєв зазначив, що метою Європейської політики сусідства є створення поясу стабільності та процвітання навколо Євросоюзу на базі спільних цінностей і без передбачення подальшого можливого розвитку двосторонніх відносин між ЄС та країнами-партнерами.

При цьому український посол вважає, що досягнення такої мети можливе з використанням механізмів розширення ЄС, таких як оцінка національного законодавства країн-сусідів експертами ЄС, створення програм зближення, збільшення фінансової, експертної та технічної допомоги.

«На жаль, сім років Європейської політики сусідства довели брак залучення ЄС. Ми говорили і зустрічалися багато, але у результаті маємо економічний спад, Білорусь, Туніс та Єгипет. Ми маємо глухий кут на Близькому Сході та Південному Кавказі», - сказав Єлісєєв, повідомляє «УНІАН».

Посол також зазначив, що переговори, які ведуться зараз між Києвом і Брюсселем щодо угоди про асоціацію, передбачають, зокрема, зближення значної частини законодавства України до законодавства Євросоюзу.

При цьому, на його думку, цей процес можна буде порівняти з процесом зміни законодавства у країнах-кандидатах на членство в ЄС, проте суми допомоги Україні будуть значно меншими.

«Різні підрахунки показують, що країни-партнери по Європейській політиці сусідства отримують від 2 до 4 євро європейської фінансової допомоги на душу населення щороку. У разі країн-кандидатів цифри сягають 30 євро. З огляду на такий величезний розрив, як ми можемо перенести широку адаптацію, схожу на ту, через яку проходять країни-кандидати?», - запитав Єлісєєв.

Європейська політика сусідства була створена у 2004 році. На сьогодні у ній беруть участь 16 країн: Азербайджан, Алжир, Вірменія, Білорусь, Грузія, Єгипет, Йорданія, Ізраїль, Ліван, Лівія, Марокко, Молдова, окуповані Палестинські території, Сирія, Туніс та Україна.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

446