Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко спростовує заяву генерального прокурора Віктора Пшонки про те, що досудове слідство у її кримінальній справі відновлено на прохання її адвоката.
Про це Тимошенко заявила сьогодні журналістам, коментуючи відповідну заяву генерального прокурора Пшонки.
«Якщо Генеральна прокуратура так спритно задовольняє всі мої прохання, то потрібно, мені здається, задовольнити головн е моє прохання, яке я передала у письмовому вигляді, – це закрити кримінальну справу щодо кіотських грошей у зв’язку з відсутністю повністю складу злочину», - сказала Тимошенко, повідомляє «УНІАН».
Лідер партії «Батьківщина» також нагадала, що Генеральна прокуратура відмовила у задоволенні ще одного її клопотання про можливість відвідати Брюссель (Бельгія). «Мені здається, що прокуратура діє не за моїми клопотаннями, а на замовлення Президента України щодо розправи зі своїм головним конкурентом», - переконана вона.
Нагадаємо, 25 січня генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що досудове слідство за обвинуваченням лідера Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко у нецільовому використанні коштів, виділених у рамках Кіотського протоколу, відновлене на клопотання її адвоката.
Як повідомляв ForUm, 25 січня лідер партії «Батьківщина», екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що у слідства немає достатніх доказів для переда ння до суду матеріалів справи, порушеної проти неї.
«Ніякого ознайомлення з матеріалами справи зараз не відбувається, тому що прокуратура зрозуміла, що вона потрапила у пастку з порожніми звинуваченнями стосовно кіотських грошей. Вони припинили моє ознайомлення з матеріалами справи і відновили досудове слідство, тому що ніяких доказів для того, щоб передавати справу, навіть у ці продажні суди, просто нема», - сказала вона.
Нагадаємо, Генпрокуратура 20 грудня 2010 пред'явила Юлії Тимошенко звинувачення у тому, що вона на посаді прем'єр-міністра, «діючи умисно, з особистих інтересів», прийняла рішення «про використання частини коштів, які надійшли від продажу квот на викиди парникових газів і мали цільове призначення, на покриття витрат держбюджету України, перш за все – зобов'язань з виплати пенсій». Загальна сума використаних не за призначенням коштів склала EUR380 млн. З Тимошенко взято підписку про невиїзд.
За інформацією Кабінету міністрів, виконання доручення Тимошенко про конвертацію у національну валюту коштів, виділених у рамках Кіотського протоколу, призвело до збитків державного бюджету на суму майже 1 млн грн.
30 грудня Генеральна прокуратура України завершила слідство у кримінальній справі за обвинуваченням Юлії Тимошенко. Їй було пред'явлен е остаточне звинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, яке спричинило тяжкі наслідки).
17 січня 2011 лідер «Батьківщини» після виходу із Генпрокуратури заявила, що Генеральна прокуратура України відновила досудове розслідування справи проти неї за підозрою у нецільовому використанні грошей, отриманих у рамках Кіотського протоколу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом