Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією може відмовити Україні у наданні понад 300 млн доларів (приблизно 2,5 млрд гривень) на подолання епідемії ВІЛ/СНІД. Про це представники неурядових фондів заявили на прес-конференції 25 січня.
Голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, Володимир Жовтяк сказав, що Глобальний фонд може переглянути своє рішення про виділення Україні 305 млн доларів на подолання епідемії ВІЛ/СНІДу.
«Це відбудеться, якщо Україна не перегляне свої репресивні підходи до протидії епідемії ВІЛ/СНІДу і до роботи неурядових організацій, які є ядром у ц ій протидії», - підкреслив Жовтяк.
Жовтяк заявив, що в Україн і виникли серйозні проблеми щодо забезпечення хворих на ВІЛ/СНІД антиретровірусними препаратами.
За його словами, більше 20 тисяч ВІЛ-позитивних пацієнтів, із них 2 тисячі дітей, можуть померти через відсутність життєво важливого лікування.
«Вперше за всю історію лікування ВІЛ/СНІДу в Україні склалася загроза переривання антиретровірусної терапії у зв'язку з тим, що препарати не були вчасно поставлені МОЗ у регіональні центри СНІДу», - сказав Володимир Жовтяк.
На прес-конференції через Інтернет-зв'язок зі Швейцарією портфоліо-менеджер Глобального фонду боротьби з ВІЛ/СНІД, туберкульозом та малярією Андреас Тамберг підкреслив, що міжнародні експерти уважно спостерігають за процесами, які відбуваються в Україні.
За його словами, факти переривання в отриманні хворими на ВІЛ/СНІД антиретровірусних препаратів і переривання курсів замісної терапії споживачами ін'єкційних наркотиків, які піддаються найбільшим ризикам зараження ВІЛ-інфекцією, отримали величезний міжнародний резонанс.
«Ми у Глобальному фонді зі своїми колегами ретельно стежимо за подіями, які відбуваються зараз у Києві, Маріуполі, Донецьку, інших українських містах, і стежимо за долею пацієнтів, які, можливо, постраждають. Те, що ми спостерігаємо в Україні останнім часом, дуже схоже на ненаукові розмови», - сказав Тамберг.
Він нагадав, що в України зараз епідемія ВІЛ/СНІДу, яка повинна бути під постійним контролем. «Сподіваємося, що як антиретровірусна терапія, так і замісна терапія (які взаємопов'язані), будуть розширюватися і приведуть до контролю над епідемією. Закликаю всіх серйозно подумати про можливі наслідки цілеспрямованого припиненого програм... Ми хочемо вам допомогти, але якщо ви самі не будете допомагати..., у нас не залишиться вибору, як тільки переглянути домовленості», - підкреслив портфоліо-менеджер Глобального фонду.
Нагадаємо, у грудні 2010 року Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією прийняв рішення про виділення Україні 2,5 млрд грн на 2012-2017 роки. Разом з тим, Глобальний фонд може пред'явити України низку умов, зокрема, щодо належного державного фінансування заходів у боротьбі з ВІЛ/СНІД.
Згідно з офіційною статистикою, в Україні на обліку перебуває приблизно 167 тис. ВІЛ-інфікованих, із них 33 тисячі – хворі на СНІД, щодня реєструється 48 випадків виявлення ВІЛ.
Разом з тим, міжнародні експерти вважають, що реальна кількість ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД у нашій країні може скласти 360 тисяч осіб (приблизно 1,33% від числа дорослого населення країни).
За матеріалами «ТСН», «УНІАН»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом