Дії української прокуратури більше нагадують політичне переслідування, ніж боротьбу з корупцією.
Про це в інтерв'ю «Голосу Америки» заявив віце-президент Атлантичної Ради США Деймон Вілсон.
«Ми бачимо сьогодні, що державні інститути використовуються для переслідування політичної опозиції. Відверто, ми знаємо, що в українській політиці немає ангелів. Мене турбує те, що відбувається сьогодні , – це повторення сценарію систематичного переслідування колишніх членів уряду», - зазначив експерт і додав: «Це не демократія, якщо після того, як тебе обрали, ти робиш усе для того, щоб якомога довше утриматися при владі. І сьогодні у Києві є люди, які намагаються це робити. Це надзвичайно небезпечна ментальність для демократичної системи».
На його думку, «випадки переслідування журналістів та інтелігенції і особливо тепер з переслідуванням колишніх посадових осіб … це виглядає як вибіркове переслідування тих, хто асоціюється з попереднім урядом, «Помаранчевою революцією».
У свою чергу , радник Гельсінської комісії Орест Дейчаківський нагадує, що світ добре розуміє, що сьогодні відбувається в Україні.
«Якщо члени уряду Януковича думають, що вони можуть водити Захід за ніс, то я хочу сказати, що Захід усе прекрасно розуміє. Я ще не зустрів нікого, хто працює з Україною, хто б не думав, що останні кримінальні переслідування уряду Тимошенко є політично мотивованими», - заявив експерт.
Дейчаківський вважає, що найважливішим чинником, від якого залежить європейська інтеграція України, є рівень громадянських свобод і демократичних принципів. Експерт вважає, якщо ці основи будуть нівельовані - Україна програє: «Якщо ситуація з демократією погіршувати меться такими темпами, як сьогодні, я не думаю, що Європейський Союз захоче мати справу з Україною. Це і так тяжко, Європа не чекає Україну з розкритими обіймами навіть за кращих обставин ».
Разом з тим він переконаний, що не все ще втрачено.
За його словами , плюралізм української нації, коли половина населення не погоджується з політикою уряду, існування хоча і слабкого громадянського суспільства та відносно вільних медіа дає шанс Україні вистояти і уникнути введення повного авторитарного режиму на зразок тих, що діють у Росії чи Білорусі.
Нагадаємо, єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, як ий перебував з візитом в Україні 10-11 січня, заявив про неприпустимість вибіркового застосування правосуддя щодо політичних опонентів і висловив стурбованість у зв'язку зі зростаючим тиском на громадянське суспільство, погіршенням ситуації у медіапросторі та істотним звуженням політичного плюралізму.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом