Японія вимагає від України звіт про використання коштів, отриманих за Кіотським протоколом. Про це йшлося на сьогоднішній зустрічі фахівців Національного агентства екологічних інвестицій України з представниками японських компаній та організацій. Про це пише газета «Дзеркало тижня» з посиланням на поінформоване джерело.

За даними співрозмовника видання, на зустрічі наполягла японська сторона після публікацій інформації про використання перерахованих Україні майже 300 млн. євро.

Напередодні Нацекоінвестагентство отримало лист-протест від ТОВ «БДО», яке проводило у червні 2010 року аудит стану наявності рахунків щодо вищевказаної суми. Тоді українській стороні довелося докласти чимало зусиль, щоб переконати японських інвесторів у тому, що перераховані ними кошти на спеціальний рахунок у Держказначействі не використовуються не за призначенням, пише газета.

За інформацією видання, станом на 1 жовтня 2010 року в Україні до стадії реалізації не доведений поки ще жоден проект, а, відповідно, і кошти зі спецрахунку на нього не перераховувалися.

«Як пояснюють експерти, це пов'язано з тим, що, по-перше, Кабінет міністрів надто пізно затвердив порядок відбору, розгляду та затвердження проектів, спрямованих на скорочення обсягу антропогенних викидів парникових газів, а також порядок використання та реалізації проектів цільових екологічних («зелених») інвестицій у період дії зобов'язань сторін за Кіотським протоколом», - пише газета.

Японська сторона попросила Нацекоінвестагентство надати докладний звіт про виконану роботу з підготовки проектів для використання перерахованих коштів, зазначає видання.

За словами співрозмовника газети, після порушення кримінальної справи відносно екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко у зв'язку з перевищенням повноважень щодо використання так званих «коштів Кіотського протоколу» і публікації частини цього документу у ЗМІ японські компанії висловили крайню заклопотаність.

«Договір з ними передбачає повну конфіденційність і нерозголошення ні умов договору, ні назв компаній, для останніх це може створити деякі труднощі при реалізації проектів в інших країнах, тому що покупці будуть задаватися питанням про екологічність їхньої продукції», - зазначило джерело.

Тим не менше, японська сторона повідомила, що поки буде пильно спостерігати за розвитком справи, у якій фігурують перераховані нею кошти за Кіотським протоколом, пише газета.

«У разі, якщо японські компанії отримають достатньо достовірних даних про нецільове використання виплачених ними Україні коштів, вони можуть оголосити дефолт. Це буде означати для України не тільки термінове повернення всієї суми перерахованих коштів за протоколом (із держбюджету), а й величезні штрафні санкції, а також максимальне погіршення інвестиційного клімату і ставлення з боку міжнародної громадськості», - зазначає видання.

Як повідомляв ForUm, Генеральна прокуратура 15 грудня порушила кримінальну справу щодо Юлії Тимошенко за нецільове використання коштів, виділених у рамках Кіотського протоколу. «Відносно Тимошенко порушено кримінальну справу за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу (перевищення влади, яке спричинило тяжкі наслідки). Юлія Тимошенко перебуває під підпискою про невиїзд», - сказав представник прес-служби Генпрокуратури.

20 грудня після допиту у Генпрокуратурі лідер партії «Батьківщина» повідомила, що їй обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. «Я отримала постанову зі звинуваченням», - сказала Тимошенко, додавши: «Також обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд».

Юлії Тимошенко висунуто звинувачення у тому, що вона, «діючи умисно, виходячи із особистих інтересів, вирішила одноосібно прийняти рішення про використання частини грошей, які надійшли від продажу квот на викиди парникових газів і мали цільове призначення, на покриття видатків Державного бюджету України, перш за все зобов'язань щодо виплати пенсій ». Про це йдеться у постанові щодо притягнення як обвинуваченої від 20 грудня 2010 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

513