Міністерство екології та природних ресурсів України завершило вивезення суміші «Премікс» із території Берегівського району Закарпатської області. Про це повідомили у прес-службі Мінекології.

Як наголошується у повідомленні, всього протягом вересня-грудня 2010 року на знешкодження на спеціалізований завод SARPI у Польщі було транспортовано 1310 тонн речовини.

«Вирішення проблеми «Преміксу» - це реалізація одного із етапів комплексної програми очищення України від небезпечних відходів, яку ми почали у цьому році. Всього за 4 місяці Міністерство забезпечило збір та вивезення майже 15 тисяч тонн токсичних речовин, які зберігалися у непридатних умовах. На черзі - очищення України від непридатних пестицидів і остаточна ліквідація полігону гексахлорбензолу у Калуші», - зазначив міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський, якого цитує прес-служба відомства.

Зокрема, роботи з перевантаження та вивезення суміші «Премікс» здійснювалися фахівцями ДП «Національний центр поводження з небезпечними речовинами» при Мінекології. На вирішення цієї проблеми Міністерство виділило 10,3 млн. грн. із Державного фонду охорони навколишнього природного середовища.

У прес-службі нагадали, що суміш «Премікс» була завезена в Україну із Угорщини упродовж 1999-2005 років. Згідно з актом міжвідомчої комісії Мінприроди України від 25.02.2010 р., на території Берегова та Берегівського району були розміщені 1,3 тис. тонн хімічної речовини «Премікс», із яких 836 тонн - на відкритих майданчиках та у складських приміщеннях (контейнерізованих) і 472,140 тонни - у 10 залізничних вагонах (неконтейнерізованих), повідомляє «УНІАН».

Як повідомлялося, протягом 1999-2005 років на територію України приватним підприємством «Озон», який співпрацював із Дебреценською фірмою Eltex (Угорщина), було завезено речовину під назвою «Премікс» як сировину для гумової промисловості.

За результатами судової хіміко-екологічної експертизи, «Премікс» - це суміш різних речовин, які є промисловими відходами. За своїм складом суміш містить сполуки, які можуть завдавати шкоди життю і здоров'ю людей та навколишньому середовищу.

30 березня 2005 за даним фактом прокуратура Закарпатської області порушила кримінальну справу.

30 січня 2009 Управлінням СБУ у Закарпатській області винесено відповідну постанову про знищення (утилізацію) зазначеної речовини.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

478