Місцеві вибори відбулися. Вибори, які і виборами-то назвати тяжко. Більшість депутатів і мерів нам просто призначили. Їхні імена і навіть показник «голосування» задовго до 31 жовтня визначила «партія влади». Про це пише у своїй статті сайт «Фраза».
Звідси й небувало низький показник тих, хто проголосував. Люди просто зневірилися у можливості чесного вибору, наголошує видання.
Низька явка зіграла на руку недобросовісним представникам влади. Особливо - у Дніпропетровську. Тут все робилося для того, щоб якомога менше людей прийшло на дільниці, повідомляє «Фраза». «Місто ще не бачило таких колосальних черг до кабінок для голосування. Дуже багато городян, не бажаючи чекати 30-40 хвилин, просто розверталися і йшли », - йдеться у статті.
У підсумку на кожній дільниці у середньому проголосувало приблизно 800 осіб із 2-2,5 тисяч. При такій низькій явці вкинуті 200 бюлетенів визначали переможця. «Можливо, саме тому практично на всіх дільницях однаковий результат - член Партії регіонів, діючий мер Іван Куличенко отримав 40% підтримки виборців, інші три його конкурента - Загід Краснов, Андрій Павелко та Святослав Олійник - у районі 11%. При цьому Краснов виявляється на 4-му місці - на соті відсотка, якими він поступився Олійнику і Павелку. Мабуть, це було зроблено спеціально, щоб звернути увагу громадськості і щоб програш головного суперника Куличенка виглядав розгромним і не піддавався сумніву », - підкреслює видання.
Якби явка на дільницях була більшою, то, погодьтеся, ці умовні 200 вкинутих бюлетенів не мали б такого вирішального значення, йдеться у статті. І, мабуть, показники не були б такими підозріло однаковими ...
«Знову ж таки, погодьтеся: якби Краснов насправді мав такий низький рейтинг, влада вже напевне б не перешкоджала участі його партії «Громадська Сила » у місцевих виборах (« ГС »не зареєстрували з надуманих причин), а самому йому не виносили б попередження. До речі, винісши перше попередження, місцеві власті до останнього дня залишали за собою можливість винести Краснову і друге, що призвело б до його автоматичного зняття з виборів. Однак робити цього не довелося - напередодні дня голосування у штабі Куличенка, схоже, вже знали, що більшість городян на вибори не прийде, а тому перемогу можна здобути, використовуючи іншу технологію », - наголошується у статті.
Примітно, що незалежні екзит-поли, проведені Центром соціальних технологій PR -простір та громадською організацією «Позиція», однозначно говорять про впевнену перемогу Краснова - 32,6% проти 26,3% Куличенка, і 33,4% проти 25,9% відповідно .
Проте влада, здається, вважа є за краще не помічати очевидного. Вона вже давно призначила Івана Куличенка на новий мерський термін, пише «Фраза».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом