У Київському метрополітені введено в експлуатацію модернізований єдиний диспетчерський центр.

Сьогодні з роботою центру ознайомилися представники керівництва міста, зокрема, перший заступник голови КМДА Олександр Попов та заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

«Рівень автоматизації цієї системи - програмний продукт. Сьогодні це найсучасніший продукт, що є на території СНД, який використовується при диспетчеризації роботи метрополітену. Безумовно, це крок до того, щоб оперативно реагувати на всі позаштатні ситуації, буквально у режимі он-лайн приймати відповідні рішення », - зазначив Попов в інтерв'ю журналістам.

У той же час, за його словами, без фахівців, які пройшли від початкової ланки до диспетчера, ефективно система працювати не буде.

«Тут, я переконався, що саме такий персонал підібраний», - підкреслив Попов.

Він пояснив, що навіть найменший збій у тій чи іншій системі метрополітену відразу відображається на комп'ютерах операторів центру і, таким чином, дає можливість фахівцям оперативно приймати рішення щодо усунення проблеми.

«Цікаво навіть те, що якщо диспетчер приймає якесь неадекватне рішення щодо ситуації, то комп'ютер і система можуть підказати, що є у цьому помилка. Безумовно, це дуже високий рівень інтелектуального продукту, що використовується », - сказав перший заступник голови КМДА, повідомляє « УНІАН ».

Ця модернізована система, за його словами, мінімум 8-10 років працюватиме на найвищих рівнях інформаційної подачі матеріалу і реагування на позаштатні ситуації.

Як повідомив начальник метрополітену Володимир Федоренко, модернізація цього диспетчерського центру включає дві складові, одна із яких - розробка технічних рішень для організації автоматизованих робочих місць диспетчерів.

«Усі вони відрізняються за своїми підходами (диспетчера потяга, електромеханічного та ескалаторного диспетчерів). Ми над цим працювали останні 10 років, з моменту, як з'явилися подібні технічні програми, технічні можливості »- сказав він.

Федоренко також повідомив, що приміщення центру обладнали за 4-5 місяців. «Зробили власними силами більшість робіт, і 2-3 тижні як вони (оператори - ред.) працюють. Тобто ми тільки починаємо освоювати цей диспетчерський центр », - сказав він.

«Всі ці роботи нам обійшлися у 6,5 млн. грн.», - повідомив Федоренко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

570