Міжнародні спостерігачі від Республіки Сербія на місцевих виборах в Україні заявляють, що ще не зафіксували порушення у «день тиші», однак не виключають їх існування.

«З того, що я зміг подивитися по телебаченню, я не зміг поки побачити, що є якісь порушення щодо «процесу мовчання». Але це не означає, що їх нема. У будь-якій країні, коли проходять вибори, передвиборча «процедура мовчання» , як правило, порушується: де меншою, де більшою мірою», - сказав депутат народної скупщини (парламенту) Республіки Сербія Драган Тодорович, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У свою чергу , заступник голови народної скупщини Республіки Сербія Божидар Деліч заявив: «Для нас як міжнародних спостерігачів буде цікавим те, що в Україні вибори проходять за новим законом. Тому що ми прочитали, вивчили закон новий. Ми вважаємо, що він значно пішов уперед у порівнянні з попереднім законом про вибори».

Він висловив надію на те, що місцеві вибори в Україні пройдуть відповідно до закону, зазначивши, що говорити про дотримання законодавства спостерігачі зможуть після того, як побувають на виборчих дільницях.

Разом з тим, координатор групи спостерігачів від Сербії Драган Станоєвич заявив: «Система законів, яка діє в Україні , оптимальна, тому що хочеться, щоб було представництво від народу; коли закриті списки, то народ, природно, не знає, за кого голосує» .

Крім того, Тодорович зазначив, що не повинно бути особливих проблем у ході місцевих виборів в Україні. Він вважає, що Україна зробила все для того, щоб ці вибори пройшли у демократичній атмосфері.

Як повідомляв ForUm, сьогодні в Україні проходять місцеві вибори. Виборчі дільниці відкрилися о 08:00 і працюватимуть до 22:00.

Вибори проходять в усіх регіонах країни, крім Києва та Тернополя, де міськради (а у столиці - і мер) були обрані у позачерговому порядку. Участь у місцевих виборах блоків партій не передбачена. Вибори депутатів місцевих рад проходять за змішаною мажоритарно-пропорційною системою (50% депутатів обираються за висунутими партіями списками, а 50% - від мажоритарних округів); вибори сільських, селищних, міських голів відбуваються за мажоритарною системою відносної більшості (обраним вважатиметься той кандидат, який отримав найбільшу кількість голосів тих, хто проголосував).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

811