Комітет Верховної Ради з питань транспорту та зв'язку України рекомендував ВР прийняти проект Повітряного кодексу (№ 7144 від 20.09.2010 р.) у першому читанні, врахувавши висловлені зауваження до другого читання. Як повідомили в секретаріаті транспортного комітету, відповідне рішення ухвалене на засіданні 20 жовтня.

Згідно з повідомленням, в комітеті вважають, що Правила повітряних перевезень пасажирів і багажу, затверджені наказом № 216 від 23.04.2010 р. Міністерства транспорту та зв'язку України, містять відверто дискримінаційні норми щодо стандартів обслуговування та захисту прав пасажирів, встановлюють мінімальну відповідальність перевізників на внутрішніх авіарейсах , на відміну від міжнародних. Мінтрансзв'язку розмежовує відповідальність перевізників при виконанні польотів в / з аеропортів країн ЄС, інших міжнародних польотів і польотів в межах України, що є недоречною і неприпустимою практикою для країни, яка прагне інтегруватися в європейський правовий простір, і для стандартів якості надання послуг, відзначають у комітеті.

Зокрема, правила містять норми, які відверто порушують права пасажирів: «час відправлення рейсу і тип повітряного судна, що зазначені в розкладі руху, не гарантуються і не є обов'язковою умовою договору перевезення».

Або «перевізник має право змінювати тип повітряного судна без повідомлення про це пасажира», «перевізник має право затримати або скасувати рейс як з комерційних причин, так і з причин, не залежних від нього».


У тих самих правилах зазначено, що перевізник має право не виплачувати компенсацію, «якщо він може надати підтвердження того, що скасування було причиною надзвичайних обставин, які не можна було запобігти, навіть якщо були прийняті всі розумні заходи». У той же час, при виконанні міжнародних рейсів перевізники несуть повну відповідальність за скасування рейсу, передає «УНІАН».


Крім того, члени комітету відзначили, що нова редакція Повітряного кодексу України не усуває вищезазначені недоліки і не містить чітких законодавчих норм щодо критеріїв і єдиних стандартів якості обслуговування, захисту прав пасажирів та відповідальності перевізника на внутрішніх і міжнародних перевезеннях.

Тому профільний комітет Верховної Ради зобов'язав доопрацювати до другого читання проект Повітряного кодексу з урахуванням викладених зауважень, які необхідні для гармонізації вітчизняного Повітряного кодексу з відповідними нормами світового та європейського права.

Зокрема, в комітеті вважають за необхідне законодавчо закріпити стандарти обслуговування пасажирів за класами обслуговування для пасажирів бізнес, преміум і економічного класів, як на міжнародних, так і на внутрішніх авіарейсах; законодавчо закріпити відповідальність авіаперевізника за заподіяну шкоду (смерть або тілесне ушкодження, втрата, пошкодження , затримка багажу, затримка або скасування рейсу) на внутрішніх авіарейсах у відповідності з європейськими стандартами і нормами.

Також при підготовці до другого читання члени комітету рекомендують зробити єдині критерії якості, обслуговування пасажирів, захисту їх прав та відповідальності авіаперевізників. як на міжнародних, так і на внутрішніх перевезеннях.

Як повідомлялося, 2 вересня ц.р. Кабінет міністрів України затвердив новий проект Повітряного кодексу.

За інформацією Міністерства транспорту і зв'язку, новий проект Повітряного кодексу значно поліпшить умови для пасажирів авіаційного транспорту.

У новому проекті чітко прописані обов'язки авіакомпанії перед пасажирами, чого немає в чинному Повітряному кодексі.

Крім того, проект спрямований на поліпшення умов користування авіаційним транспортом для пасажирів з обмеженою рухливістю (інвалідів).

20 вересня проект Повітряного кодексу України був зареєстрований у Верховній Раді

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

919