У газеті «Правда України» опублікована рецензія на фільм «Zero», у якій читача знайомлять з маловідомими фактами із політичної біографії лідера «Сильної України» Сергія Тігіпка.

Опублікований матеріал розповідає про те, як і чому Сергій Тігіпко потрапив у владу і, зокрема, розкриває подробиці деяких економічних схем, які автори фільму називають не інакше, як «афери».

Агресивна рекламна кампанія, запущена по всій Україні ще перед президентськими виборами, змусила народ забути, коли Сергій Тігіпко прийшов у політику. Зараз він позиціонує себе як новий кандидат, реформатор і сильний лідер. Свою кар'єру Тігіпко почав ще у 90-і роки з посади керівника «Приватбанку, пише « Правда України ».

У фільмі детально розповідається, як Сергій Леонідович, будучи у владі наприкінці 90-х років, був автором низки багатомільйонних корупційних схем. Так, у доповідній записці до Міністерства фінансів України, йдеться, що «у 1995 році через коррахунки банків-нерезидентів, через АБ « Приватбанк », очолюваний «сильним» політиком, тільки до Латвії було безпідставно перераховано близько 7,5 трлн рублів, 295 млрд російських рублів, 8,3 млрд - дойчмарок. У банку існували 364 коррахунки банків-нерезидентів, щоденний грошовий оборот по них складає 50-60 млрд ».

У той час Сергій Тігіпко дивом уникнув тюремних нар. Представники Управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю МВС України готувалися заарештувати політика, але у цей день вони з новин дізналися, що він призначений віце-прем'єром України. Йти на скандал правоохоронці не наважилися.

За активної участі Сергія Тігіпка вся цементна галузь країни була за якихось три мільйони віддана у руки всього лише однієї французької компанії «Lafarge». Хоча балансова вартість її на той момент становила понад 60 млн. Чи не за це вдячні французи нагородили Сергія Тігіпка Орденом Почесного легіону?!

«З гіркотою доводиться визнати, що тільки на одному прикладі приходу в Україні ТНК Lafarge можна досліджувати історію втрати для національної економіки цілих галузей промисловості і вивчати анатомію зради вітчизняного виробника і власника вищими корумпованими особами», - цитується у фільмі заява депутата Тараса Стецьківа. Саме він свого часу був заступником голови комісії Верховної Ради, яка розслідувала порушення прав українських акціонерів підприємства «Миколаївцемент».

Переможно повернувся у політику Сергій Тігіпко лише напередодні президентських виборів. Тоді ж стало зрозуміло, що за минулі 5 років українці встигли призабути про сумні досліди молодого реформатора над економікою і над ними, констатують автори фільму.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2287