Резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи, в якій критично згадується українська спецслужба, є цілком об'єктивною. Про це сказав народний депутат від БЮТ, генерал-лейтенант СБУ Олександр Скибинецький в ефірі програми «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

Він зазначив, що ПАРЄ «ще підійшла стримано, оскільки можна було сказати, що до СБУ не тільки є питання, а є факт невиконання Україною ще трьох резолюцій ПАРЄ: у 1999 році і двох резолюцій 2005 року, одна з яких вимагає від України реформувати СБУ згідно європейським стандартам».

Скибинецький підкреслив, що серед реформ СБУ, яких чекала від України Європа, є позбавлення спецслужби правоохоронних функцій, її девоєнізація і посилення парламентського контролю за її діяльністю.

За його словами, парламент України вніс зміни в законодавство, якими «фактично позбавив себе функцій контролю над спецслужбою».

Він зазначив, що «коли є така спецслужба, то у влади, яка тримає сьогодні все в своїх руках, завжди є спокуса використовувати її в кон'юнктурних політичних або особистих цілях». «І коли таке відбувається, то це, швидше, властиво диктаторським або тоталітарним режимам, коли одна людина або одна політична сила керує спецслужбами, і до цього більше ніхто не має відношення. Так було в Радянському Союзі», - додав він.

За словами Скибинецького, «в законі, який діяв до цих пір, значилося, що голова СБУ призначається з відома парламенту. Зараз згода парламенту не потрібна. Тільки Президент вирішує, кого призначати головою Служби безпеки. Раніше парламент мав можливість направляти запити, вимагати відповіді, заслуховувати, запрошувати, контролювати періодично й отримувати щорічні звіти. Сьогодні залишився тільки щорічний звіт. А як контролювати те, що Служба безпеки повинна бути поза політикою? Чи є вона сьогодні поза політикою? Це велике питання на сьогоднішній день», - додав він.

Скибинецький підкреслив: «Якщо Україна прагне наближатися до Європи, то російський приклад роботи спецслужб - поганий приклад для наслідування».

Як сказав Скибинецький, він також вважає загрозою національній безпеці України те, що керівництво охороною Президента Віктора Януковича здійснює громадянин Росії. «Коли наша країна знаходиться в полі тяжіння такої великої держави, з такими великими претензіями як Росія, то нам слід бути дуже обережними в питаннях, які можуть перерости в серйозний вплив на наше внутрішнє життя, економіку, на наших провідних політиків! А керівник служби охорони - це дуже близька до Президента людина, яка знає різні деталі життя, діяльності, і, звичайно, є передумови для використання різних можливостей для впливу на Президента або для отримання інформації, яка не повинна розповсюджуватися, тим більше, в сусідню країну, громадянином і патріотом якої є ця людина, наскільки я зрозумів», - пояснив він. При цьому Скибинецький додав: «У нас є достатня кількість високопрофесійних фахівців, які здатні охороняти Президента не гірше, а краще, ніж цей іноземний громадянин».

Як повідомляв Forum, 5 жовтня ПАРЄ схвалила резолюцію «Функціонування демократичних інститутів в Україні».

У документі ПАРЄ виразила стурбованість втручанням СБУ в політичні справи, закликала владу розслідувати всі заяви про утиски свободи ЗМІ і права на збори, забезпечити умови для проведення чесних виборів у місцеві органи влади. Крім того, ПАРЄ закликала Київ не допустити монополізації влади і провести реформування прокуратури й органів юстиції.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

433