Умисне ігнорування Конституційним судом тексту Конституції редакції 2004 року при оголошенні рішення, прийнятого стосовно закону № 2222-IV, призвело до того, що сьогодні всі органи влади та законодавчі акти, видані упродовж останніх п'яти років, виявилися позбавлені конституційно-правової підстави, а сама Конституція-2004 визнана нікчемною. Про це в ексклюзивному коментарі ForUm'y заявив один із авторів Основного Закону редакції 1996 року, народний депутат ІІ та ІV скликань, професор права Віктор Мусіяка.

«Цим своїм рішенням КСУ підвісив все і вся. Таким чином, тепер, як кажуть: «Хлопці, все пропало!» Все зникло у зв'язку з рішенням Конституційного Суду. Тепер всі повинні йти на вибори відповідно до нинішнього тексту Конституції: Верховна Рада на чотири роки, Президент на п'ять років», - зокрема, сказав він.

Разом з тим, екс-нардеп аж ніяк не виключає проведення парламентських виборів в Україні у 2012 році.

«Я думаю, парламентські вибори у нас будуть у листопаді або грудні 2012 року, однак, згідно з загальним правилом, викладеним у Конституції, чинний парламент не має права ухвалювати будь-які зміни, що стосуються продовження його каденції. Тільки на майбутнє, для наступного парламенту. Однак зараз нинішні парламентарії намагаються внести зміни до перехідних положень Конституції 1996 року, до яких вони взагалі ніякого стосунку не мають, і цей нюанс пов'язаний з рішенням Конституційного Суду, який, по суті, визнав редакцію 2004 року нікчемною», - зазначив він.

За словами Мусіяки, КС, оголошуючи рішення щодо закону «чотирьох двійок», умисно проігнорував текст Конституції редакції 2004 року, хоча зобов'язаний був чітко перелічити всі конкретні положення, які визнаються неконституційними.

«Озвучуючи рішення, голова КС повинен був перерахувати абсолютно всі положення, які визнаються неконституційними, і уточнити, що саме вони, грубо кажучи, вивалюються із тексту Конституції. Тобто конкретні положення повинні бути вилучені із тексту Основного Закону, а Верховна Рада зобов'язана була б цю прогалину заповнити. Проте судді КС цього не зробили. Вони просто проігнорували Конституцію редакції 2004 року, а відразу заявили, що всі законодавчі акти слід привести у відповідність з Конституцією 1996 року. Таким чином, вони чітко і ясно дали зрозуміти, що Конституція редакції 2004 року є нікчемною, тобто, згідно з правовою категорією, не викликала ніяких правових наслідків з моменту видання», - підкреслив експерт і додав:« Якщо нормально тлумачити рішення КСУ, виходить, що нинішній Президент і парламент були обрані невідомо на якій підставі, а такого Президента, як Ющенко, взагалі не було».

Як раніше писав ForUm, 1 жовтня Конституційний Суд оголосив рішення про скасування політреформи 2004 року і відновив чинність Конституції України 1996 року.

Нагадаємо, 8 жовтня Верховна Рада України направила до Конституційного Суду України для надання висновку щодо законопроекту «Про внесення змін до Конституції України» (стосовно проведення чергових виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

483