Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції про запровадження системи реєстрації заповітів». «За» проголосували 284 із 426 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Цим законом внесено зміни до Цивільного кодексу України та Закону «Про нотаріат».

Змінами передбачено, що заповіт и, завірені нотаріусами або іншими посадовими, службовими особами, визначеними у статтях 1251 - 1252 Цивільного кодексу, а також відомості про спадкові договори підлягають обов'язковій державній реєстрації у Спадковому реєстрі у порядку, затвердженому Кабінетом міністрів України.

Метою змін до Закону «Про нотаріат» є гарантування права будь-якій людині, навіть якщо в она не є спадкоємцем за законом (при наявності свідоцтва про смерть), але вважає себе ймовірним спадкоємцем за заповітом, з'ясувати факт наявності заповіту і місце його зберігання, передає «УНІАН ».

Зміни до статей 56 і 57 Закону «Про нотаріат» передбачають обов'язковість реєстрації заповітів у Спадковому реєстрі.

Законом встановлен о термін набуття чинності - через шість місяців з дня його опублікування, а також доручено Кабінету міністрів забезпечити розробку і прийняття положення про Спадковий реєстр.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

519