Фракція «Наша Україна - Народна самооборона» пропонує коаліції та уряду залишити у спокої російську мову і зайнятися економікою. Про це, виступаючи сьогодні у парламенті, заявив лідер фракції Микола Мартиненко.
Мартиненко вважає, що людей «замість хліба намагаються штучно перемкнути на видовища». Яскравим прикладом цьому він назвав проект закону про мову, поданий членами коаліції.
«Нескладно було спрогнозувати, що він викличе протистояння у суспільстві та у парламенті. І в самій коаліції не всі у захваті від чергової постановки мовного питання. Більше того, російській мові в Україні нічого не загрожує. Очевидно, що надання їй статусу регіональної - це прямий шлях до скасування державного статусу української мови », - сказав він.
Мартиненко звернув увагу на те, що на місцях вже почали «творчо» реалізовувати ще не прийнятий законопроект. Зокрема, минулого тижня міськрада Севастополя виступи ла з ідеєю спрямувати кошти, призначені для ремонту доріг, на дублювання дорожніх знаків російською мовою. «Але, підскакуючи на вибоях, складно прочитати знак будь-якою мовою. Тому закликаю депутатів усіх фракцій відмовитися від спекуляцій на конфліктних темах і не вносити законопроекти, які свідомо розколюють суспільство », - зазначив нардеп, повідомляє « ЛІГА ».
«Потрібно займатися економікою, підвищувати життєвий рівень людей, що декларують усі без винятку політики. І економічні труднощі ще не закінчилися, тому для уряду і парламенту на перший план повинні вийти саме економічні законопроекти, починаючи з Податкового кодексу і проекту держбюджету на 2011 рік », - заявив Мартиненко.
При цьому нардеп додав, що попри всі обіцянки проект Податкового кодексу від Кабінету Міністрів депутати до сі не бачили.
Як повідомлялося, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко та член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували у парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.
Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або так ою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятною, поруч з українською, мовою міжособового спілкування на всій території України, однією із офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом