Україна важливіша для Румунії, ніж США і Росія. Таку думку під час українського ланча, що проводиться українською делегацією в рамках ювілейного XX Економічного Форуму, виразив віце-спікер румунського сенату, голова комітету з національної безпеки, оборони і громадського порядку Теодор Мелескану.
 

«Україна важливіша для нас, ніж США, Росія й інші країни, тому що вона – наш безпосередній сусід. Саме тому ми зацікавлені в зміцненні України, її впливі і ролі на міжнародній арені. Між Україною і Румунією відсутні розбіжності, суперечки, протиріччя, навпаки – у нас є спільні інтереси. В Україні проживає румунська община і тому ми украй зацікавлені в розвитку України. Ми спостерігаємо за рішеннями України, проте визнаємо її право ухвалювати ті рішення, які будуть вигідні їй, чи то буде ЄС, НАТО чи будь-який інший союз. Ми завжди вітатимемо Україну як своїх партнерів. Така позиція Румунії викликана тим, що ми зацікавлені в Україні як у сильному сусідові і партнерові. І ми впевнені, що всі зміни і трансформації, які відбуваються в Україні, сприятимуть нашому сприятливому сусідству», - зокрема, сказав він.

У свою чергу, президент російського банку «Російська фінансова корпорація» Андрій Нечаєв признався, що в аспекті українсько-російських відносин йому дуже імпонує формулювання глави МФ «Єдиний світ» Едуарда Прутніка, яка звучить як «умовне прагнення України до Європи».
 

«Мені дуже сподобалося, як пан Прутнік сформулював думку про умовне прагнення України до Європи. На мій погляд, це є єдиним, консолідуючим моментом України, яка, звичайно, унікальна країна. Не знаю, чи багато таких прикладів у Європі, де настільки було б сильне відокремлення усередині країни, причому не за ідеологічним принципом або якимись ментальними аспектами, а за регіональною ознакою», - зазначив він.

За словами Нечаєва, єдине, що об'єднує українську націю – це «якась спрямованість до Європи».

«Ця спрямованість до Європи жодним чином не повинна розглядатися як альтернатива відносинам з Росією. Не повинно бути принципу «або Росія, або ЄС»; повинно бути «і Росія, і ЄС», тим паче, що Росія вибудовує свої відносини з ЄС. Мені здається, ця трибічна конструкція має право на успішне існування», - підсумував він.

Як раніше повідомляв ForUm, у польській Криниці стартував ювілейний XX Економічний Форум. У рамках заходу заплановано обговорення перспектив і стратегій на найближче майбутнє, а також розгляд проблем бізнесу і політики в аспектах корпоративної соціальної відповідальності під час кризи.

Серед учасників Форуму заявлені, зокрема, голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозо, президент Європейського парламенту Єжі Бузек, федеральний міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр, президенти Польщі, країн Прибалтики та інші.

Українську делегацію на заході представляють команди Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, а також члени Міжнародного Фонду «Єдиний світ» (глава правління Едуард Прутнік), які традиційно пропонують форумчанам взяти участь в українському ланчі, під час якого запланований ряд двосторонніх зустрічей високопоставлених осіб Європи і України.

Читайте по темі: Квасьнєвський: Мрію дожити до того дня, коли Україна стане частиною ЄС

Лєра Нєжина,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

443