Україна і її регіони повинні створювати регіональні запаси продовольства і мережі оптових ринків для подолання ажіотажних сплесків попиту на продукти. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на нараді в Сімферополі з економічного розвитку Криму.

«Ми повинні навчитися прогнозувати й ефективно долати ажіотажні сплески на ринку продовольства», - сказав Азаров.

За його словами, в Україні немає об'єктивних причин для підвищення цін, зокрема на гречку і картоплю. «Для підвищення цін були об'єктивні обставини в Україні? Щодо гречки – ніяких абсолютно, щодо картоплі – ніяких абсолютно», - сказав прем'єр.

За його даними, Україна вирощує картоплі більше, ніж їй потрібно, а підвищення цін на цей продукт викликане чутками, які в основному йдуть з Києва. «Ми завеземо в столицю картоплі стільки, що її нікуди буде дівати, і ціни підуть, звичайно, вниз», - сказав керівник Кабміну.

При цьому він заявив, що тривогу в українців викликала ситуація в сусідній Росії, де, на його думку, були об'єктивні причини для зростання цін на продукти.

«Але у нас такої ситуації немає», - сказав Азаров

Також глава Кабміну заявив про те, що Україна не обмежуватиме експорт зерна.

«Ми не плануємо вводити ніяких обмежень. Ми зібрали зернотрейдерів і сказали відверто, який об'єм (зерна) ми можемо випустити за кордон», - сказав Азаров.

За словами глави уряду, Україна орієнтується на те, щоб повністю забезпечити себе фуражним зерном і продовольчою пшеницею. «Незважаючи на засуху, зібраний достатній (урожай) для того, щоб забезпечити і експортні можливості, і внутрішні можливості фуражу. Триває прибирання пізніх зернових», - сказав він.

Як повідомляв ForUm, 17 серпня міністр аграрної політики Микола Присяжнюк заявив, що уряд України має намір обмежити експорт зерна до кінця 2010 року для забезпечення продовольчої безпеки країни шляхом введення квотування сумарним об'ємом 2,5 млн. тонн.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

468