Генеральний директор Бюро з економічних і соціальних технологій Валерій Гладкий переконаний, що уникнути співпраці з МВФ вже неможливо. За газ українці повинні платити за тим же тарифом, як інші споживачі в Європі, упевнений він. «Величезна дірка в бюджеті залишиться навіть у разі схвалення непопулярних кроків, а Міжнародний валютний фонд допоможе закрити», - вважає Гладкий.

«Ці заходи приведуть до того, що протягом п'яти років економіка країни стиснеться до стабільного стану, - говорить він. - З кризи ми вийдемо. Якою ціною? За все потрібно платити. Учора ми смачно поїли, брали авто в кредит, а сьогодні – похмілля», повідомляє «Радіо Свобода».

Як повідомляв ForUm, МВФ вирішив відновити кредитну співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд. ($15,35 млрд. по поточному курсу) в кінці липня. Київ вже отримав перший транш у розмірі SDR1,25 млрд. У разі успішного моніторингу програми за підсумками третього кварталу, Фонд виділить Україні в кінці листопада цього року ще SDR1 млрд.

Згідно Меморандуму про співпрацю з МФВ, Україна має намір поступово підвищувати ціни на газ для населення і теплокомуненерго до тих пір, поки внутрішні ціни на газ і ціни імпорту не досягнуть паритету. З 1 серпня на 50% збільшені відпускні ціни на природний газ для населення і ціна газу для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалювання і гаряче водопостачання населення. Додаткове підвищення цін на 50% для населення і комунальних послуг проводитиметься у квітні 2011 року.

Згідно Меморандуму, Україна також має намір реформувати пенсійну систему з метою її фінансового оздоровлення, зокрема, збільшити потрібний для пенсії стаж і зрівняти терміни виходу на пенсію жінок і чоловіків. Планується до кінця вересня 2010 року внести законопроект з метою введення його в дію до кінця 2010 року, в якому передбачити поступове збільшення пенсійного віку для жінок до рівня чоловіків, – з 55 до 60 років, додаючи 6 місяців щорічно з 2010 року.

Уряд України має намір до кінця 2010 року повністю ліквідувати заборгованість щодо відшкодування податку на додану вартість (ПДВ), а в четвертому кварталі поточного року погасити бріджевий кредит у розмірі $2 млрд., привернутий у червні цього року у російського банку ВТБ

Україна після отримання від Міжнародного валютного фонду (МВФ) першого транша нового кредиту stand by SDR1,25 млрд. наростила свої зобов'язання перед фондом до SDR8,25 млрд. ($12,66 млрд. по поточному курсу), ставши другою країною в світі по цьому показнику, мовиться в повідомленні МВФ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

617