«Конституція Кучми» дійсно може реанімуватися пропрезидентською Партією регіонів. За підтримку сценарію ПР, направленого на демонтаж суверенітету України, парламентські соратники «регіоналів» – КПУ, Блок Литвина та індивідуальні учасники коаліції – отримають не тільки продовження депутатських повноважень до 2015 року, а і низку інших преференцій. Про це у коментарі ForUm'у заявив народний депутат України від фракції НУ-НС, опозиційний віце-прем'єр-міністр Олесь Доній.

Політик вважає, що у цьому сценарії посилення президентської вертикалі влади всього лише інструмент, а мета - це впровадження ідеології ПР, у якій є деукраїнізація, російський націоналізм, поступове зменшення суверенітету України аж до ліквідації.

«Для цього підшукуються ліпші механізми. Спочатку було перетягування на свій бік деідеологізованих депутатів у ВР. Тепер розглядається варіант збільшення повноважень у руках Президента. Це тому, що ПР як партія вже досягла свого електорального піку, і немає гарантій, що на наступних виборах вона зможе отримати більшість у ВР. У той же час, використовуючи певні настрої, які ще були за часів Російської імперії щодо доброго батечка царя (які особливо поширені у регіонах, що граничать з РФ), протягується ідея, що можна укріпити повноваження Президента, ліквідувавши конституційну реформу» - стверджує Доній.

Депутат упевнений, що дії регіоналів направлені зовсім не на вдосконалення політичної системи України. «Розглядати такі ідеї потрібно не як спробу поліпшити роботу вертикалі влади, а як механізм демонтажу суверенітету. За підтримку цієї ідеї різними способами даватимуть хабарі. Томенко озвучив хабар, який може бути запропонований депутатам, - антиконституційне продовження повноважень, хоча основою демократії є вибори і їхня чітка періодичність», - сказав він.

«Цей сценарій від ПР абсолютно реальний. Якщо влада вдається до одних антиконституційних кроків, вона робитиме їх і надалі. Їх ніхто не може стримати. А власних стримуючих важелів у них немає. Перешкодити цьому повинне було українське і європейське співтовариство, яке зараз мовчки споглядає демонтаж демократії і державності України», - резюмував він.

Як повідомляв ForUm, 20 липня заступник голови Верховної Ради Микола Томенко заявив, що фракції КПУ і Блоку Литвина разом з депутатами-перебіжчиками можуть проголосувати за повернення редакції Конституції України 1996 року у разі, якщо їм будуть надані гарантії, що наступні вибори до парламенту відбудуться у 2015 році.

Нагадаємо, 252 депутати Верховної Ради (майже весь склад коаліції) просять Конституційний Суд оцінити конституційність закону №2222-IV «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року.

9 липня Верховна Рада прийняла поправку до закону про референдум, якою заборонено скасовувати зміни до Конституції України.

Парламент підтримав поправку народного депутата Юрія Ключковського (фракція НУ-НС), якою передбачалося вилучити із тексту законопроекту «Про всеукраїнський референдум» норму, якою передбачено на референдумі скасовувати зміни до Конституції або визнавати таким, що втратив силу, закон про внесення змін до Конституції України. Цю пропозицію підтримали депутати не тільки від опозиції, але і від фракцій КПУ і Блоку Литвина. Таким чином, без цієї норми неможливо буде на референдумі скасувати, зокрема, конституційну реформу 2004 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

557