Екс-міністр оборони, народний депутат від Партії регіонів Олександр Кузьмук вважає, що Україні необхідно на політичному рівні зафіксувати співпрацю з Організацією договору колективної безпеки (ОДКБ) і увійти до єдиної системи протиповітряної оборони (ППО) цього блоку. Про це Кузьмук заявив на міжнародній конференції «ОДКБ: новий формат колективної безпеки для України», яка проходить сьогодні в Києві.

Він нагадав, що, відповідно до недавно прийнятого Верховною Радою Закону «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики», Україна є позаблоковою державою, і не може входити до жодної з організацій по колективній безпеці. Але, вважає Кузьмук, сьогодні для України виникла актуальна необхідність реально зрозуміти й осмислити свої відносини з ОДКБ. «Без цього неможливо існувати як позаблоковій державі», - сказав екс-міністр оборони.

У зв'язку з цим Кузьмук вважає, що державі необхідно на політичному рівні зафіксувати цілі, завдання й об'єм співпраці з ОДКБ. «Це може бути угода, подібна тій, що є в України з НАТО. Якщо Україна 17 років є особливим партнером НАТО, то чому вона не може підписати подібну хартію з ОДКБ», - зазначив народний депутат, повідомляє «УНІАН».

Також, на його думку, для України доцільно і вигідно запропонувати свою реальну участь в єдиній системі ППО цієї військово-політичної організації. Як зазначив Кузьмук, такий формат співпраці абсолютно не суперечитиме позаблоковому статусу держави.

Серед інших актуальних і вигідних для України напрямів співпраці з ОДКБ Кузьмук відмітив загальну підготовку військових кадрів, військово-технічну співпрацю, боротьбу з нелегальною міграцією й оборотом наркотиків.

У ніч з 1 на 2 липня Верховна Рада прийняла в цілому Закон «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики України» N6451. Закон визначає принципи внутрішньої політики у сфері розвитку державності, місцевого самоврядування і стимулювання розвитку регіонів, формування інститутів цивільного суспільства, у сфері національної безпеки і оборони. У зовнішній політиці держави відбувається відмова від повноправної участі України в НАТО.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

543