Розширення коаліції не робить український парламент міцнішим, оскільки сама по собі коаліція – це найневдаліший винахід української демократії. Таку думку в інтерв'ю ForUm’y висловив політолог, президент соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Я вже не раз говорив про те, що розширення коаліції не додає їй політичної ваги – це людський матеріал дуже низької якості, який громадськість не випадково називає «тушками», не дивлячись на їхні посилені потуги довести, що всі вони до єдиного – солідні політики, які обрали для себе цю «долю» тільки заради України. Та і сама по собі коаліція – це дуже невдалий винахід української демократії, і толку з неї не буде ніколи», - зокрема, заявив експерт.

На його думку, бажання Президента і прем'єр-міністра України Віктора Януковича і Миколи Азарова збільшити кількість коаліціантів до трьохсот чоловік зовсім «не зробить коаліцію якіснішою, а парламент – міцнішим».

«У такому разі вийде конституційна більшість, яка буде вимушена взяти на себе політичні зобов'язання Януковича і Партії регіонів і займатися ними, зокрема, російською мовою, антинатовськими напрямами, відкриттям нових російських баз на території України. Я не знаю, чи готовий Янукович узяти на себе всю цю відповідальність», - зазначив Небоженко.

Крім того, експерт признався, що йому не зовсім зрозуміла стратегія нинішнього Кабінету міністрів, яка стосується безпосередньо збільшення кількості «тушок» у парламенті.

«Мені незрозуміло, навіщо Кабміну Азарова збільшення цих «тушок»? У них-то вже точно є більшість; ось і приймали б класні закони. Адже досі команда Азарова не прийняла жодного серйозного закону, натомість, як директори шахт, вони захоплені видачею на-гора кількості «тушок». Так, на місце Шуфрича можна поставити Балогу, можна замінити ще шість чоловік, можна відкрити по сорок кримінальних справ на депутатів, які ще не є членами коаліції, і змусити їх із опозиції перейти у більшість. Будь-який депутат під загрозою втрати свого бізнесу перейде куди завгодно, навіть по-пластунськи через кордон. Я вже не кажу про те, що, за логікою, чим сильніший парламент, тим у більшій залежності повинен бути Кабмін. Так навіщо у такому разі останньому своїми руками зміцнювати Раду?», - задається питанням Небоженко і додає: «Швидше за все, це не усвідомлюється Януковичем, враховуючи, скільки навколо нього політичних інтриг. І боротьба йде не за коаліцію і не за «тушки», а за доступ до виконавчої влади і фінансі потоки при розподілі траншу МВФ. Усі хочуть опинитися на посту міністра або його заступника у той час, коли проллється «золотий дощ» Валютного Фонду, щоб розікрасти його так само, як це зробили їхні попередники».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

841