Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє, що з набуттям чинності Закону «Про судоустрій та статус суддів» українська мова втратить статус єдиної державної мови.

«Закон фактично скасував державний статус української мови у сфері судочинства всупереч Конституції і рішенню Конституційного Суду», - заявила Юлія Тимошенко, коментуючи положення Закону «Про судоустрій та статус суддів», прийнятого парламентом 7 липня 2010.

За словами Юлії Тимошенко, прийняттям цього Закону дискредитована не тільки судова, але й законодавча гілка влади. «Після того, як проголосований такий Закон «Про судоустрій», треба просто констатувати, що Верховної Ради України також у громадян України більше немає, а є більшість, яка бездумно, беззмістовно, безвідповідально, непрофесійно обслуговує інтереси одного донецького клану», - переконана вона .

Екс-прем'єр зазначила, що опозиційні парламентські фракції пропонували майже 2 тисячі поправок до Закону «Про судоустрій та статус суддів», але жодна з них не була врахована.

«Ніякої системи обговорення, вдосконалення законодавства у Верховній Раді більше не існує», - сказала Тимошенко.

Також лідер БЮТ заявила, що депутати парламентської фракції БЮТ будуть негайно звертатися до Конституційного Суду щодо неконституційності Закону «Про судоустрій та статус суддів».

«Ми звертаємося до Конституційного Суду, тому що норми Закону «Про судоустрій та статус суддів» прямо суперечать не тільки Конституції, але і ряду попередніх рішень власне самого Конституційного Суду», - заявила вона.

Тимошенко також зазначила, що опозиція розробить і внесе на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін до Закону «Про судоустрій та статус суддів», який буде враховувати попередні висновки Венеціанської комісії щодо цього Закону. «Ми підготуємо відповідні зміни до Закону «Про судоустрій та статус суддів» і будемо наполегливо, всіма парламентськими і непарламентськими засобами змушувати чинну владу повернути країні правосуддя», - підкреслила вона.

Крім того, Тимошенко заявила, що опозиція буде звертатися до Ради Європи та в інші європейські інститути, які повинні дати належну оцінку неприпустимим нормам цього Закону.

Як повідомляв ForUm, 7 липня Верховна Рада України 260 голосами прийняла закон «Про судоустрій та статус суддів». Як говориться в пояснювальній записці до документа, метою прийняття закону є реформування системи судоустрою відповідно до міжнародних стандартів, підвищення ролі суду і статусу судді у суспільстві, забезпечення незалежності судів від впливу, спрощення процедури доступу до суду для кожного громадянина.

За матеріалами прес-служби БЮТ

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

695