Верховна Рада України попередньо схвалила закон про внесення змін до Конституції України (щодо строків повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів).

«За» проголосували 396 із 425 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законопроектом пропонується внести зміни до частини першої статті 136 та частини першу і другу статті 141 Конституції України щодо встановлення п'ятирічного терміну повноважень депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових виборах.

Як відомо, Верховна Рада України четвертого скликання прийняла Закон «Про внесення змін до Конституції України» № 2222-IV від 08.12.2004 р. Цим законом, зокрема, була змінена частина перша статті 141 Основного Закону та встановлено, що депутати сільської, селищної , міської, районної, обласної ради обираються строком на п'ять років. При цьому залишається частина друга статті 141 Конституції України, якою встановлено, що сільські, селищні і міські голови обираються територіальними громадами строком на чотири роки.

Відповідно до Конституції Криму, із змінами, затвердженими 13.03.2009 р. Законом України «Про затвердження зміни до статті 22 Конституції Автономної Республіки Крим щодо строку повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим», термін повноважень ВР АРК становить 5 років.

Тому даним законопроектом передбачено узгодження термінів повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Народні депутати наголошували на необхідності остаточного прийняття цього закону вже у вересні на наступній сесії парламенту, повідомляє «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, 3 червня Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроект про всеукраїнський референдум, автор якого депутат фракції Партії регіонів Дмитро Шпенов.

6 липня лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що Партія регіонів пропонує виправити всі помилки, допущені при проведенні конституційної реформи 2004 року, на референдумі.

7 липня глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін, відповідаючи на питання, чи буде винесено питання про скасування політреформи на референдум у день місцевих виборів, 31 жовтня, висловив думку, що «це було б логічно», але підкреслив, що остаточного рішення з цього приводу також немає.

Бютівці прогнозують, що 31 жовтня може відбутися всеукраїнський референдум, на якому скасують політреформу і депутатську недоторканність.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада прийняла рішення про проведення 31 жовтня 2010 місцевих виборів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

615