Фронтмен соціалістів, екс-спікер ВРУ Олександр Мороз не виключає вірогідності перетворення України на «дубль СРСР». Про це політик заявив в ексклюзивному інтерв'ю кореспондентові ForUm’у.

«Одного разу Віктор Чорномирдін, будучи прем'єр-міністром Росії, сказав мені: «У нас яку партію не створи – виходить КПРС». Ось у цьому сенсі – так, небезпека повернення України в СРСР є. А все тому, що сьогодні формування партій і їхнє функціонування повинні бути дещо іншими», - зокрема, сказав він.

За словами Мороза, нинішнім політичним партіям в Україні «бракує досвіду демократії, досвіду функціонування європейських держав».

«Сьогодні більшість партій, представлених у владі, працюють на основі грошей, які фактично не повинні належати партії. І у цьому є складність, яка впливає на моральну атмосферу і практичні кроки партії. Я не випадково свого часу виступав за те, що партії повинні підтримуватися бюджетом на певних умовах і спиратися на незалежну від приватного бізнесу основу. Вони повинні спиратися на суспільство, зацікавлене у свободі партії, а цього у нас поки не відбувається. І це погано», - пояснив політик і додав: «Є ще багато напрямів, які повинні сприяти оздоровленню і політичної обстановки, але цим треба займатися».

За словами Мороза, розмежування бізнесу і влади – це найголовніше. «Якщо цього не зробити, перспектива у нас буде дуже сумна. Тим більше, що великий бізнес, який владу створює, за своїм змістом та інтересами, мотивацією поведінки не налаштований сьогодні на модернізацію економіки. Йому і так добре, він на різниці кон'юнктури світового ринку будує свою вигоду, а це веде до деградації державної економіки. Після відділення бізнесу від влади з'являться нові паростки – і економіки зокрема. Динаміки набудуть ті процеси, які забезпечують ефективну економіку, підприємництво, кооперативний рух», - підкреслив політик. На його думку, змінити ситуацію можна, «тільки вдавшись до радикальних кроків з боку Президента». «Відкриті партійні списки на всіх виборах і децентралізація влади – переміщення її під контроль громадян. Створення умов для цього – непростий процес, який вимагає тривалого часу, але це перспектива», - вважає він.

«Я завжди був прихильником відкритих партійних списків і вісім років тому пропонував подібний законопроект, але тоді він не отримав підтримки ніякої політичної сили, крім соціалістів. Пізніше всі почали говорити: так, це те, що було потрібне. Сьогодні пропорційна система у чистому вигляді зі своїми закритими списками себе значною мірою дискредитувала. Змішана система вбирає у себе ті недоліки, які властиві кожній системі окремо, і таким чином цими вадами нейтралізується її прогресивність», - резюмував Мороз.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

612