Уряд пропонує законодавчо зобов'язати службовців, які займаються публічною діяльністю, інформувати уповноважені структури один про одного.

Зокрема, в проекті закону «Про конфлікт інтересів у діяльності публічних службовців», розданому учасникам засідання Ради регіонів, пропонується визначити, що публічний службовець, який має достовірні, на його думку, зведення про наявність конфлікту інтересів у діяльності іншого публічного службовця, зобов'язаний невідкладно надати такі відомості уповноваженій особі в порядку, визначеному цим законопроектом.

Також з подібною інформацією про публічного службовця до уповноваженої особи, відповідно до законопроекту, можуть звернутися фізичні і юридичні особи, які володіють відповідною інформацією.

Законопроект вводить такі терміни, як «конфлікт інтересів», «потенційний конфлікт інтересів» і дає їх визначення. Зокрема, «конфлікт інтересів» - це суперечність між особистими і службовими інтересами публічного службовця, наявність якого може вплинути на об'єктивність і безсторонність ухвалення рішень, а також на здійснення або утримування від здійснення певних дій у процесі його службової діяльності.

Проект визначає коло суб'єктів, на яких розповсюджується цей закон, зокрема, Президента України, народних депутатів, членів Кабінету міністрів, інших посадовців із спеціальним статусом.

Також вводиться новий спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань державної служби, повідомляє «УНІАН».

Законопроектом закріплюється положення про декларування доходів і витрат публічних службовців і процедура моніторингу декларацій.

Встановлюється обмеження щодо використання службового становища на отримання подарунку, що може привести до конфлікту інтересів.

Проект передбачає ухвалення кодексів етики, а також правил щодо конфлікту інтересів у діяльності окремих публічних службовців зі спеціальним статусом.

Пропонується закріпити гарантії щодо захисту осіб, які сприяють виявленню конфлікту інтересів у діяльності публічних службовців, і встановити дисциплінарну відповідальність за порушення норм закону, що стосуються конфлікту інтересів до всіх публічних службовців, крім тих посадовців, яких через їхній соціальний статус, неможливо притягти до відповідальності за порушення вимог цього законопроекту (зокрема, мова йде про Президента і народних депутатів).

20 березня 2009 року подібний законопроект «Про доброчесну поведінку осіб, уповноважених на виконання функцій держави, органів місцевого самоврядування» був відхилений парламентом. Тому Главдержслужба розробила вищенаведений проект закону.

Як пообіцяв міністр Кабінету міністрів Анатолій Толстоухов, законопроект буде винесений на розгляд Верховної Ради до 1 вересня поточного року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

436