На сьогоднішній день ухвалення рішення про 11-річне навчання є певним компромісом за ситуації, що склалася. Таку точку зору висловив замглави ВРУ Микола Томенко. «11-річна система навчання на сьогодні виглядає як якийсь компроміс і мале зло для батьків, вчителів і школярів», - зазначив він, повідомили ForUm’у в прес-службі Томенка.

У той же час віце-спікер підкреслив, що вважає неправильним викреслити історію шкільної реформи останніх років і повернутися до 10-річного навчання. На думку Томенка, проект 12-річної освіти в українському виконанні виявився далекий від європейського підходу. Як приклад, він сказав, що так і не вдалося підготувати навчальну програму так, щоб 12 клас був класом спеціалізацим, коли вивчалися б тільки ті предмети, на яких випускники орієнтувалися б під час вступу до вищих нвчальних закладів. «Крім того, має місце психологічна неготовність батьків, вчителів і, власне, і школярів перебувати в школі до такого віку», - зазначив він. Також Томенко сказав, що не була продумана система вирішення проблеми відсутності випуску 2012 року, у випадку, якщо б остаточно реалізувався проект повного переходу на 12-річну систему навчання.

Заступник голови ВР сказав, що слід і далі аналізувати і дивитися, якою повинна бути система освіти в школі, проте, на сьогодні повернення до 11-річної системи навчання слід розглядати як якийсь компроміс.

Як повідомляв ForUm, 14 червня в Раді зареєстрований законопроект, який був запропонований депутатами Верховної Ради Адамом Мартинюком, Катериною Самойлик (обоє – фракція КПУ), Олегом Зарубінським (фракція Блоку Литвина) і Максимом Луцьким (фракція Партії регіонів), і який передбачає 11-річну систему середньої освіти. За зареєстрованим законом, у встановленому терміні освіти мається на увазі: загальноосвітні навчальні установи 1-го ступеня (початкова школа) - 4 роки, 2-го ступеня (основна школа) - 5 років, 3-го ступеня (старша школа, як правило, з профільним напрямом навчання) - 2 роки.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

496