Екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник вважає, що Україна може піти по шляху Греції через високі рівні державного боргу і дефіцит бюджету.
«Світ виходить з кризи. Ті ризики, які існували, подолані. Ключовим залишається банківський сектор. Що стосується України, то ми сьогодні знаходимося далі, ніж рік тому. 16% ВВП - дефіцит бюджету, борг України - 36%. Тому через державні борги нам не уникнути грецьких рішень. Суспільству потрібний чесний діалог», - сказав він.
На його думку, за об'ємом дефіциту державного бюджету Україна – один зі світових рекордсменів. «Цього року його сума складає 170 мільярдів гривень, або 16% ВВП. До 57,7 млрд. грн. дефіциту (5% ВВП), задекларованого урядом, ще додасться сума 30,5 млрд. грн., яка передбачена в доповненнях до бюджету на рекапіталізацію банків. Ще одна частина дефіциту прихована через завищення доходів, яке можна оцінювати в 30 млрд. грн. Така ж сума піде на дотації «Нафтогазу України». Ноу-хау уряду є відсутність зафіксованої цифри витрат. П'ять статей закону про держбюджет дозволяють уряду перевищити затверджені витрати», – пояснив він, повідомляє «УНІАН».
Пинзеник вважає за необхідне терміново провести пенсійну реформу і підвищити тарифи на газ. «Дві основні проблеми, які зумовлюють бюджетну дірку, - газова і пенсійна. І рішення по них очевидні: для вирішення першої слід встановити адекватні ціни на газ, щоб через бюджет не дотувати його споживання заможними громадянами. При цьому необхідно залишити підтримку малозабезпеченою - через субсидії», - додав екс-міністр.
У той же час, на його думку, вся система пільг повинна бути узгоджена з доходами громадян. «Бюджет не призначений для багатих. Очевидними є і рішення щодо Пенсійного фонду України. Серед першочергових - введення єдиних правил пенсійного забезпечення, а також досягнення компромісу в установці єдиного пенсійного віку», - зазначив він.
Пинзеник переконаний, що такі рішення здатна зрозуміти і сприйняти абсолютна більшість українців, але для цього потрібна чесна, відкрита розмова влади і громадян. «Незважаючи на події в Греції, 56% її населення, за статистикою, підтримують уряд. Але завжди знайдуться люди, які протестуватимуть. Це свідчить про зрілість суспільства», - вважає екс-міністр.
Як повідомляв ForUm, Греція отримала перший транш кредиту ЄС на загальну суму 110 мільярдів євро, який повинен допомогти Афінам справитися з борговою кризою. Всього Афінам було переведено 20 мільярдів євро, з яких 14,5 мільярда євро надав ЄС, а решту – МВФ.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом