Україна і Європейський Союз націлені на подальше поглиблення відносин. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на брифінгу в Люксембурзі, коли ділився своїми враженнями від 14-го засідання Ради з питань співпраці Україна-ЄС.

«Сьогоднішня зустріч засвідчила, що Україна і ЄС націлені на подальше поглиблення відносин. Для цього існує політична воля як у Брюсселі, так і в Києві», - сказав Азаров.

Він зазначив, що Україна і Євросоюз мають загальне бачення розвитку і поглиблення відносин, яке полягає в проведенні за підтримки ЄС комплексу системних реформ в Україні.

«Саме ці реформи дозволяють Україні вже в недалекому майбутньому розраховувати на якісне поглиблення інтеграції в ЄС шляхом укладення Угоди про асоціацію, створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі, а також упевненого просування до введення безвізового режиму поїздок українських громадян в ЄС», - сказав Азаров.

Крім того, за його словами, Україна розраховує на взаємні поступки при підготовці угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Він підкреслив, що захист внутрішнього ринку є одним з головних завдань кожної держави.

«Я сьогодні закликав пані Ештон (віце-президент Єврокомісії, Верховний представник Європейського Союзу Кетрін Ештон – ред.) і керівництво ЄС до взаємних поступок. Десь ми поступимося по якійсь позиції, десь ми розраховуємо, що країни ЄС поступляться нам. Ми обов'язково знайдемо взаємовигідний компроміс», - сказав Азаров.

У свою чергу, Ештон підкреслила про «життєву важливість» продовження демократичного розвитку України з повагою прав людини, верховенства права і свободи слова.

«Життєво важливо, щоб Україна продовжувала консолідувати свій демократичний розвиток з повагою прав людини, верховенства права і хорошого управління. Це повинно включати свободу преси, зборів і реформу у сфері юстиції», - заявила Ештон.

Крім того, Ештон вітала зобов'язання України працювати над зближенням відносин з ЄС.

За її словами, сторони обговорили прогрес, досягнутий щодо переговорів відносно Угоди про асоціацію. «Угода не тільки поглибить відносини між Україною і ЄС, але також принесе економічні і політичні вигоди нашим громадянам. Підраховано, що зона вільної торгівлі дозволить Україні подвоїти експорт в ЄС», - сказала вона.

«Ми продовжуватимемо підтримувати Україну в імплементації її реформ. Ми чекаємо обговорення наших загальних пріоритетів найближчими місяцями і на майбутньому саміті восени», - підкреслила Ештон.

Верховний представник ЄС також повідомила, що під час засідання Ради на порядку денному стояли такі питання як вплив економічної кризи, термінові реформи, які необхідно провести, щоб зустріти виклики. «Ми готові допомогти Україні в її зусиллях щодо реформ. Політичні реформи також є ключовим пріоритетом», - додала вона.

За матеріалами «УНІАН», «Інтерфакс-Україна»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

708