Спільне підприємство «Газпрому» і «Нафтогазу України», створення якого наразі обговорюють Росія і Україна, може отримати як один із активів «Підняття Палласа» - спірну ділянка на шельфі Чорного моря. Газета «Відомості» пише, що зараз на цій ділянці працює компанія Володимира Лісина, найбагатшого росіянина за версією журналу Forbes.

Джерела газети у Міненерго стверджують, що спільна розробка «Палласа» справді обговорюється. У 2007 році дві компанії вже підписували протокол про наміри щодо розробки цієї ділянки, але результатів це не принесло.

З 2002 року ліцензія на ділянку шельфу, який захоплює «Підняття Палласа», належить російській компанії «Чорноморнафтогаз». Її акціонери не розкриваються, але хазяїн НЛМК Лісин значиться на сайті «Чорноморнафтогазу» як член ради директорів, а сама компанія є у списку аффіліруваних осіб НЛМК. Джерела видання в нафтових компаніях стверджують, що «Чорноморнафтогаз» дійсно є активом Лісина.

Ліцензія «Чорноморнафтогазу» дає цій компанії право не на розробку ділянки, а тільки на пошук вуглеводнів на «Палласі». Закінчується вона у 2012 році. Зараз всі необхідні для початку буріння роботи на ділянці проведені.

Навіть виявивши нафту і газ на «Палласі», за нинішнім законодавством «Чорноморнафтогаз» ліцензію на розробку родовищ не отримає. Річ у тім, що вже майже два роки закон про надра дозволяє розробку морських ділянок тільки «Газпрому» і «Роснафті» повідомляє «Lenta.ru».

Ускладнює ситуацію і те, що територіальна приналежність «Підняття Палласа» досі неясна, оскільки Росія і Україна багато років не можуть провести кордон у Чорному і Азовському морях. У січні 2010 року Україна видала дозвіл «Нафтогазу» на пошук і видобуток вуглеводнів у межах структури «Палласа» на північно-східній ділянці шельфу Чорного моря.

Про об'єднання «Газпрому» і «Нафтогазу» 30 квітня 2010 року вперше заявив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. Керівництво України також зацікавилося пропозицією. Зокрема, Президент Віктор Янукович заявив, що це один із «можливих варіантів співпраці з Росією у газовому питанні». На даний момент сторони домовилися, що процес об'єднання «Газпрому» і «Нафтогазу» буде поетапним, а почнуть сторони зі створення спільних проектів, де б об'єднувалися різні газові та газотранспортні активи.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

720