Паперові пакети, у які тепер зазвичай ховають алкоголь, не рятують від штрафу, а збільшують його. Але це не хвилює ділків, які заробляють на звичайному папері скажені гроші.

«Купіть пакетик до пива, всього 25 копійок. На вулиці тепер без пакетиків пити пиво не можна – оштрафують», – вмовляє молодих людей продавщиця у кіоску на вул. Милославській. А так міліціонер пива не бачить, значить, і взяти грошей з вас не зможе.
 
І молодь купує, не здогадуючись, що їх просто обдурили. Від штрафу паперова обгортка не рятує, навпаки, його суму збільшує.

25 копійок – мінімальна ціна, за якою продають пакети до пива. Чим ближче до центру (чи у популярних місцях відпочинку), тим дорожче. Просять за пакети і по 50 копійок, і навіть по 1 грн, як, наприклад, на Трухановому острові. Але міліція на такі «запобіжні засоби» уваги не звертає.

«Відпочивав на Контрактовій площі з другом, пили пиво, говорили за життя і про всяк випадок заховали пляшки у паперові пакети. Від штрафу це нас не врятувало: підійшло троє міліціонерів зі словами «розпиваємо, значить…» З приводу пакетів вони сказали, що у законі про це нічого не сказано, значить, закон ми порушили»», – згадує Володимир Осієнко, житель Подолу, повідомляє «Газета по-київськи».

У міліції підтверджують, що затримувати і штрафувати людей, які п'ють загорнуте пиво, будуть.

«За розпивання пива у пакеті міліціонер може оштрафувати. І не тільки за вживання алкоголю у громадському місці (штраф за це 50-85 грн, за повторне порушення – 119 грн), але і за приховування правопорушення (до 102 грн)», – говорить Володимир Дмитренко, співробітник прес-служби столичної міліції. «Поки за це мало штрафують, адже основна функція міліції у цьому питанні – профілактична. Ми хочемо стимулювати людей поводитися у суспільстві пристойно», - додав він.

Виходить, на незнанні закону киянами хтось дуже добре продовжує заробляти.

Ідею ховати пиво у пакети кияни підхопили із американських фільмів. У них і нав'язується думка, що пляшка у пакеті – це вже приватна власність, і поліція не має права не те що штрафувати, а навіть обшукати людей, які п'ють із захованої тари. Але, як кажуть юристи, одна справа – американське законодавство і історія, інша справа – наші. Наприклад, наш Кодекс про адмінпорушення дозволяє міліціонерові обшукувати особисті речі, щоб присікти порушення, коли інші методи впливу не допомагають. І це не розцінюватиметься як невиправдане втручання в особисте життя. Крім того, ми – не американці, які накопичили багатий досвід у судових справах, які стосуються захисту особистого життя і конфіденційності. У нас такого досвіду немає, і навряд чи хтось почне затівати тяжбу і витрачатися на адвокатів через мізерний штраф.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

719