Торік в Україні було викинуто в атмосферу 6,4 млн. тонн шкідливих речовин. Це на 10,6% менше, ніж було у 2008-му. Такі дані повідомив Держкомстат. На думку експертів, зниження відбулося винятково внаслідок скорочення об'ємів промислового виробництва минулого року. «У 2009 році хіміки і металурги працювали не на повну потужність. А саме вони є основними забруднювачами атмосфери», - каже екс-міністр екології Сергій Курикін. До того ж проекти, направлені на зменшення викидів, минулого року практично не реалізовувалися.

«Приблизно 30 проектів, які реалізуються у рамках Кіотського протоколу, поки на початковій стадії і ще не встигли б принести відчутний ефект, - каже він. - Причому гроші були. Ті $380 млн., які нам заплатила Японія за квоту, повинні були бути направлені на проекти щодо зменшення викидів. Зараз уряд активно шукає на своїх рахунках ці гроші, на що вони витрачалися і чи є ще взагалі», повідомляє «Дело».

Що стосується областей, за кількістю шкідливих викидів перше місце утримує Донецька область з результатом у 1,5 млн. тонн, із яких 1,3 млн. тонн забезпечили стаціонарні джерела. За даними Міністерства охорони навколишнього середовища, у цьому регіоні найбільшими забруднювачами атмосфери є ММК ім. Ілліча, «Азовсталь». Потім слідує Дніпропетровська область - там згенерувало 989 тис. тонн викидів, із них на підприємства припало майже 800 тис. тонн. За даними екологічного відомства, найбільшими забруднювачами тут були Дніпровський комбінат імені Дзержинського і «Арселорміттал Кривий Ріг». У трійці брудних і Луганська область - майже 600 тис. тонн викидів, із них виробництва - зокрема Алчевський меткомбінат, «Лисичанська сода» - забезпечили 506 тис. тонн. Найменший внесок у забруднення атмосфери зробила Чернівецька область - у 2009-му викиди шкідливих речовин тут склали 43 тис. тонн, і в основному від транспорту (39 тис. тонн). Зазначимо, що показник столиці вище середнього по Україні - 277,9 тис. тонн. Із них 243 тис. складають викиди від транспорту. Серед стаціонарних джерел найбільший внесок у забруднення вносить сміттєспалювальний завод «Енергія», а також підприємства комунальної сфери, які забезпечують життєдіяльність міста, - «Київводоканал», Бортничеська станція аерації. «Скорочення об'єму викидів пройшло по тих регіонах, де зосереджене промвиробництво, і які традиційно були найбільше забрудненими», - говорить Тетяна Тимочко, глава Всеукраїнської екологічної ліги. За її словами, промвиробництва продовжують накопичувати відходи, забруднюють водоймища. А у власників зараз немає коштів, щоб активно інвестувати в екологічні програми.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

584