Депутат Європарламенту Ребека Хармс (група «зелених» - Європейський вільний альянс, Німеччина) вважає, що новий уряд України збільшує її залежність від Росії.
Таку думку депутат висловила після засідання делегації Європарламенту по зв'язках з Україною.
«Є дійсно політичні зміни після того, як змінилася партія, яка відповідає за владу в Україні. Таким чином, ми чекали змін, і ми повинні тепер зрозуміти, що ці зміни означають на політичному рівні», - сказала депутат.
Хармс зазначила, що одним з перших рішень нової української влади стала угода з Росією про обмін продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Криму на зменшення ціни на газ.
«На перший погляд, - гарне рішення для українців, платити менше газу, але це рішення також поглиблює залежність України від Росії. Я думаю, що для якої-небудь незалежної держави дуже важливо не мати незбалансованої залежності лише однієї країни», - сказала депутат Європарламенту, повідомляє «УНІАН».
За її словами, можливість розширення співпраці у сфері ядерної енергетики між Україною і Росією стане ще одним кроком на дорозі посилення залежності України від свого північного сусіда.
«Новий уряд тягне Україну ближче до Росії. Мені не подобається це. Я сподіваюся, що це буде лише період, і що цей рух буде, принаймні, виправданий. Для нас, для європейської сторони дуже-дуже важливо поглибити також політичні стосунки з Україною, оскільки говорити про збалансовані міжнародні відносини означає також і те, що ми, Європейський Союз, повинні зробити свій вклад», - сказала депутат Європарламенту.
Хармс зазначила, що Європарламент повинен співпрацювати як з українською владою, так і з опозицією.
«Я б хотіла, аби вже до наступного року в Україні була функціональна, добре організована опозиція, яка не лише переживає від того, що не має більшості, але також і приймає цей виклик для надання політичних аргументів, для проведення дебатів і переконання українських громадян, щоб мати в майбутньому кращі шанси для формування більшості», - зазначила депутат.
Нагадаємо, 20 травня у Страсбурзі відбулося засідання делегації Європарламенту по зв'язках з Україною, в рамках якої депутати, зокрема, вирішили запросити міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка або віце-прем'єр-міністра Сергія Тігіпка на засідання Комітету з питань закордонних справ Європарламенту для проведення дебатів щодо нової політики українського уряду.
Варто зазначити, що європейський комісар з питань розширення і Європейської політики сусідства Штефан Фюле не вважає поглиблення стосунків Києва і Москви загрозою для європейської інтеграції України, але підкреслює необхідність проведення в країні реформ, порівнюваних з європейським порядком денним.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом