У Брюсселі вважають, що Україна стає російською областю. Про це заявила експерт Європейського політичного центру Аманда Пол в інтерв'ю «Німецькій хвилі».

Відсутність інформації щодо змісту підписаної угоди про демаркацію кордону між Україною і Росією у самому Києві викликала різні коментарі щодо можливих наслідків. У Брюсселі ж вітають вже сам факт підписання угоди.

«Сам факт підписання позитивно вплине на хід діалогу про безвізовий режим між Києвом і Європейським Союзом. Реалізація цього документа зробить кордон більш захищенимі менш дірявим, що буде позитивним чинником, Київ може використовувати на свою користь під час розмови з Брюсселем про скасування віз у майбутньому», - зазначила експерт.

Відповідаючи на запитання щодо можливого впливу поточних подій на подальший розвиток двосторонніх відносин між Україною і Європейським Союзом, вона підкреслила, що це залежить тільки від України і Президента.

«Він перебуває на своїй посаді лише кілька місяців, і, безумовно, все виглядає так, що українська зовнішня політика грає на користь Росії. Дійсно, у Брюсселі є кілька чиновників, які сказали, що Україна стає нічим більше, як на російською областю. Це говорить саме за себе», - резюмує вона.

Торкаючись заяви президентів Росії і України щодо придністровського конфлікту, експерт назвала її «ще одним прикладом, де українська і російська зовнішня політика безпеки зводяться в одну і майже стають тандемом». «Якщо ви візьмете заяву спільно досягнутої угоди щодо Чорного моря, а також пропозиція об'єднання «Нафтогазу» з «Газпромом», все це виглядає так, що Україна і Росія просуваються вперед, щоб мати єдину зовнішню і політику безпеки у багатьох сферах», - підкреслила вона.

Як повідомляв ForUm, учора в Україні з офіційним візитом перебував президент Російської Федерації Дмитро Медведєв.

Напередодні, 17 травня, Президент Віктор Янукович і президент РФ Дмитро Медведєв підписали пакет українсько-російських документів щодо демаркації кордону, співпраці за проектом ГЛОНАСС, а також в освітній, культурній і банківській сферах.

Крім цього, глави держав підписали спільну заяву з питань європейської безпеки і безпеки у Чорноморському регіоні, а також щодо врегулювання придністровського конфлікту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

413