Інфляція у березні зменшилася до 0,9%. У цьому році це найнижчий показник (у лютому було 1,9%, у січні — 1,8%). Із продуктів найбільше подорожчали яйця — на 8,1%, фрукти — на 7,1% (наприклад, для яблук приблизно 1 грн. за кіло) і кондвироби — на 3,5%. На 3% піднялися ціни на сигарети (20—25 коп. на пачці) і спиртне (до 1—1,2 грн. на пляшці горілки 0,5 л).

За словами експертів, останні місяці до України практично не імпортувалося куряче м'ясо. По суті, потреби внутрішнього ринку зараз забезпечують усього декілька вітчизняних компаній. Така ситуація відразу «ударила по кишені» покупця: за місяць кілограм курячих тушок подорожчав на 2 грн. Якщо на початку березня курятина коштувала приблизно 15 грн./кг, то зараз – приблизно 17 грн./кг. І це ще не межа, прогнозують експерти. «Ціна курятини буде рости і надалі. Протягом квітня-березня можна чекати підвищення цін тушки курки мінімум на гривню-пілтори», – говорить Єлизавета Святківська, експерт з ринку м'яса і м'ясопродуктів.

Що стосується свинини і яловичини – вони теж суттєво подорожчали. У середньому на 5 грн. на кілограмі. Наприклад, місяць тому свинячу вирізку на столичних ринках можна було купити по 50 грн./кг, зараз за таке ж м'ясо доведеться викласти вже мінімум 55 грн. А кілограм яловичини зараз продавці-приватники оцінюють у середньому по 50 грн., тоді як на початку березня його можна було купити за 45 грн., а то й за 40. «Весняне збільшення попиту, а разом з ним і зростання цін на червоне м'ясо – традиційно. Причини: закінчується піст, люди частіше виїжджають на шашлики і тому подібне. Так що в квітні, найімовірніше, можна чекати подальшого збільшення ціни», – упевнена Святківська.

Молоко.

Літр молока жирністю 2,5% за місяць став дешевше на гривню. Зараз у столиці його можна купити в середньому за 6 – 6,5 грн. Головна причина зниження ціни – весняне збільшення надоїв.

Тверді сири знову різко подорожчали – хоча, здавалося б, куди вже далі. Наприклад, якщо в березні кіло російського сиру («Шостка») в Києві можна було купити в середньому за 66 грн., то в перших числах квітня цей же товар оцінювали в столичному роздрібі в середньому по 80 грн. Експерти ринку упевнені, що об'єктивних причин для такого різкого подорожчання немає.

За місяць гречка додала в ціні у середньому на гривню - до 10 грн./кг. Таку тенденцію експерти аграрного ринку пояснюють тим, що в 2009 році урожай цієї культури зібрали значно менший, ніж у попередні 5 років.

Протягом березня цукор суттєво подешевшав у столиці – приблизно на 2 грн., до 10 грн. за кіло. Причин для його здешевлення декілька. По-перше, в країну почали завозити імпортний цукор. В основному з Білорусі. Завезли його мало – всього приблизно 50 тис. тон. Але цього виявилося достатньо, щоб збити ажіотажний попит. І по-друге, наближається посівна цукрового буряка.

За матеріалами «Газета по-киевски», «Сьогодні»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

619