На сьогодні Україна, у порівнянні з іншими країнами світу, має один із найнижчих показників дефіциту бюджету. Про це, як повідомили ForUm’у у прес-службі Кабміну, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила у п'ятницю ввечері в ефірі українського телеканалу.
Глава уряду зазначила, що у 2009 році дефіцит бюджету України складає 3% від ВВП, тоді як у Російській Федерації, наприклад, - 10%, а у Сполучених Штатах Америки – 12%.
«Сьогодні Україна визнана країною з найнижчим дефіцитом бюджету, і я пишаюся як прем'єр-міністр тим, що ми здатні були у такій кризовій ситуації зберегти такий низький, коректний дефіцит бюджету», - підкреслила Тимошенко.
При цьому глава уряду наголосила, що багато країн світу роблять позики для покриття бюджету. І, за словами Тимошенко, на сьогодні Міжнародний валютний фонд надає найдешевші фінансові ресурси на тривалий термін.
«Не треба боятися того, чим лякають політики, що позики будуть як ярмо на шиї. Я ніколи не допущу, що країна матиме борги, несумісні з нормальним функціонуванням фінансової системи», - підкреслила прем'єр-міністр. Глава Кабміну зауважила, що заяви про те, що Україна має великі боргові зобов'язання, не відповідають дійсності.
Тимошенко наголосила, що у 2009 році Україна не тільки боролася з наслідками світової фінансової кризи, але і мала рекордний об'єм повернення позик попередніх років і урядів. «І ми цього року повернули 46 млрд грн, які позичили попередні уряди, від Януковича до Ющенка, і ми витримали кожен день платежу», - підкреслила прем’єр і додала, що, незважаючи на те, що політики передрікали Україні дефолт, цього не сталося.
Як повідомляв ForUm, доходи держбюджету на 2009 рік затверджені (з урахуванням змін) у розмірі 245,52 млрд грн, витрати - 273,98 млрд грн, а граничний розмір дефіциту держбюджету-2009 визначений на рівні 31,2 млрд грн.
Згідно з даними Держказначейства, доходи держбюджету України у січні-листопаді склали 181,36 млрд грн (74% річного плану). При цьому у листопаді доходи держбюджету зросли до 33,47 млрд грн з 15,91 млрд грн у жовтні завдяки обліку у них 14 млрд грн в результаті розподілу спеціальних прав позики (SDR), отриманих у серпні-вересні від Міжнародного валютного фонду (МВФ).
За даними Держказначейства, витрати щодо обслуговування держборгу з початку року станом на 7 грудня склали 7,55 млрд грн, тоді як на погашення держборгу було направлено 28,62 млрд грн.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом