Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє, що історію та культуру в Україні потрібно популяризувати не радикальними методами, а шляхом розуміння. Про це, як повідомили ForUm’у у прес-службі Кабміну, глава уряду заявила під час міжнародного симпозіуму «Україна в 2010-2020 роках».

«Я свято вірю в те, що Україна в світі особлива держава, тому що вона поєднує на своїй землі людей з різними поглядами, це земля, на якій зіткнулися різні бачення, різна філософія», - зазначила Тимошенко.

За її словами, для України одна з найбільших цінностей – це її історія. Глава Уряду переконана, що перед глибинним аналізом історії потрібно перш за все усвідомити, що Україна різна, інакше в країні буде поглиблюватися розкол суспільства. «Моє бачення: ми мусимо йти по шляху привнесення історії в суспільство не через агресію, без репресій, не через радикалізацію, а через глибоке розуміння деталей», - наголосила Юлія Тимошенко та додала, що вона виступає за те, щоб освітні програми, художні історичні фільми доносили до людей факти «через любов, повагу, патріотизм, справедливість». Прем’єр-міністр зауважила, що працюватиме в цьому напрямку.

«Для мене особисто незалежність України, її сила, її значимість в світі, її конкурентоспроможність, її рівність серед інших держав, єдність територій, неділимість ментального бачення народу – це мета мого існування, бо в мене іншого немає», - підкреслила Тимошенко.

Тимошенко також зазначила, що в Україні необхідно провести серйозну політичну реформу. Глава уряду зауважила, що після конституційних змін у 2004 році Україна стикнулася з низкою політичних проблем: «Це не були демократичні зміни, це не були зміни до Конституції гармонізовані, це не були зміни, які зробили Україну сильнішою, владу підконтрольною, правосуддя більш адекватним. Ці зміни до Конституції були політичною змовою».

Прем’єр-міністр зауважила, що внаслідок таких змін сьогодні в Україні дуже розбалансована система влади, і вона потребує врегулювання.

Глава уряду вважає, що в Україні може нормально функціонувати правильно і логічно побудована як президентська форма правління, так і парламентська: «І одна, і друга форми правління добрі, але Україні необхідно вибрати одну з двох і не робити неприродні суміші, які не дають ефективної моделі правління».

Прем’єр-міністр наголосила, що вихід з цієї ситуації потрібно шукати через звернення до людей, тому треба провести референдум або масштабне соціальне опитування: «І в залежності від цього можна робити усі необхідні кроки для впорядкування Конституції, але це треба буде зробити обов’язково».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

508