Україна сподівається привернути у Міжнародного валютного фонду (МВФ) 1,5 млрд. SDR (SDR - англ. спеціальних прав запозичення) до кінця 2009 року, - повідомив виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський.
«За графіком у нас було 2,5 млрд. SDR. Останні наші переговори з МВФ: те, що вони пропонують як об'єктивну суму - 1,5 млрд. SDR на цей перегляд і 1 млрд. SDR з урахуванням досить непростого першого кварталу вони пропонують перенести на кінець першого кварталу 2010 року», - сказав Уманський.
При цьому він зазначив, що вірогідність отримання фінансування МВФ до кінця року - 50% на 50%, - повідомив «Інтерфакс-Україна».
«Як такі вибори не ставляться і не можуть ставитися терміном для програми. Кінець року - так, це бюджетний період, він, безумовно, розглядається, і зараз, наскільки я знаю, за результатами наших переговорів, тієї інформації, яку ми передали, МВФ розглядає можливість відновлення цієї програми зараз. Шанси є, але дуже великі політичні ризики для МВФ, для країни, для програми... Шанси з урахуванням політичної ситуації і її впливу на дію програми, я б сказав, 50% на 50 %», - сказав Уманський.
При цьому він зазначив, що нинішню ситуацію, коли керівники основних інститутів влади є конкурентами на президентських виборах, міжнародні фінансові інститути сприймають як відсутність консолідації влади в боротьбі з кризою.
«Ми намагаємося зараз з МВФ проводити роботу, зокрема, пояснювати ті можливості й інструменти, які є в уряду, щоб забезпечити в повному обсязі виконання програми», - додав Уманський.
Як повідомляв ForUm, Міжнародний валютний фонд у листопаді 2008 року ухвалив рішення про надання Україні дворічної програми кредитування stand-by на суму близько 16,4 млрд. дол. З 2008 року Україна отримала вже три транші кредиту МВФ на загальну суму 12 млрд. дол.
Після підписання Президентом України Віктором Ющенком 30 жовтня ц.р. закону про підвищення соціальних стандартів директор-розпорядник МВФ Домінік Строс-Кан заявив в інтерв'ю західним ЗМІ, що фонд продовжить співпрацю з Україною тільки після завершення президентських виборів, які заплановані на січень 2010 року.
Разом з тим, 9 листопада представництво МВФ в Україні повідомило, що фонд готовий до співпраці з Україною за умови досягнення консенсусу всіма гілками влади.
5 грудня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що сподівається, що співпраця між Україною і Міжнародним валютним фондом продовжиться ще в поточному році.
10 грудня віце-прем'єр Григорій Немиря повідомив, що Україна передала Міжнародному валютному фонду (МВФ) проект листа про наміри, які узгоджені урядом з Національним банком України (НБУ).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом