Конституційний суд визнав неконституційним закон України «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України» від 4 вересня 2008 року.

Крім того, у своєму рішенні КС визнав неконституційним регламент Верховної Ради від 19 вересня 2008 року.

Відповідні рішення у справі за конституційним поданням Президента України Віктора Ющенка, ухвалені КС 26 листопада, були оприлюднені у п'ятницю.

Згідно з рішенням суду, закон «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України» від 4 вересня 2008 року, а також Регламент Верховної Ради України від 19 вересня 2008 року визнані неконституційними і втрачають чинність з дня ухвалення цього рішення, пише «Інтерфакс-Україна».

Як раніше писав ForUm, у червні Президент України Віктор Ющенко, відповідно до частини другої статті 94 Конституції, повернув парламенту для повторного розгляду Закон «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України» зі своїми пропозиціями.

У пропозиціях Глави держави наголошується, що «Закон санкціонує ухвалення Регламенту Верховної Ради України спеціальним актом, який, виходячи зі змісту статті 91 Конституції України, не є законом. Такий підхід не відповідає статті 92 Конституції України, яка відносить питання організації і порядку діяльності Верховної Ради України до виняткового регулювання законами (пункт 21 частини першої). Як зазначив Конституційний Суд України у своєму рішенні від 1 квітня 2008 року №4-рп/2008 у справі про Регламент Верховної Ради України, перелік питань, які повинні регулюватися виключно законами України, передбачений нормою частини першої статті 92 Конституції України, має імперативний характер, а це означає, що всі рішення щодо них повинні прийматися у формі закону».

Президент нагадав нардепам, що Конституційний Суд дійшов висновку, що Регламент, який нормує організацію і діяльність Верховної Ради України, повинен прийматися виключно як закон і відповідно до встановленої статтями 84, 93, 94 Конституції України процедури його розгляду, ухвалення і набуття чинності.

Закон, який поступив на підпис, резюмує Президент, «не відповідає і частині другій статті 8, частині другій статті 19 Конституції України». У зв'язку з цим Ющенко запропонував «прийнятий Верховною Радою України 22 жовтня 2009 року Закон України «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України» відхилити і унормувати відносини організації і порядку діяльності Верховної Ради України, як того вимагає Основний Закон держави і відповідно до позиції, вираженої у рішенні Конституційного Суду України від 1 квітня 2008 року №4-рп/2008».

Як повідомляв ForUm, 22 жовтня народні депутати прийняли у цілому проект закону про організацію і порядок діяльності роботи парламенту.

У жовтні народні депутати прийняли у цілому проект закону про організацію і порядок діяльності роботи парламенту.

За таке рішення проголосували 366 народних депутатів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

637