СБУ назвала імена винних у Голодоморі 1932-33 років. Раніше, нагадаємо, був оприлюднений список винуватців із двох десятків осіб, першим із яких ішов Йосип Сталін. Тепер глава СБУ Валентин Наливайченко оголосив, що до кінця 2009 року до суду будуть передані матеріали щодо обвинувачення кількох колишніх керівників Українською РСР. Як стало відомо, це Станіслав Косіор, який обіймав на той момент пост генсека КП(б)У. Нагадаємо, що він був розстріляний за звинуваченням у приналежності до «Польської Військової Організації».

Також серед обвинувачуваних - направлений із Росії у Харківську область на партроботу Павло Постишев, який пізніше також був розстріляний у Бутирській в'язниці.

Також СБУ обвинувачує керівника українського уряду (голову Раднаркому) Власа Чубаря. Він, за деякими даними, разом з Косіором запропонував Кірову змінити Сталіна на посту керівника СРСР. Відомо, що і він був розстріляний на Бутовському полігоні.

«Досудове слідство вийшло на організаторів, які посідали посади у більшовицькій партії. Це, станом на сьогодні, вже можемо назвати ці прізвища. Це Косіор, який був секретарем ЦК КПБ(У). Це Постишев, якого Сталін і Молотов направили у Харківську область, і він управляв Харківською областю, доводячи злочин до логічного завершення, як це планувало партійне керівництво у своїх інструкціях і таємних вказівках, зокрема, в інструкціях каральним органам. І третє прізвище - Чубар. Він також входив до складу Ради народних комісарів України», - зазначив Наливайченко


«Ми завершуємо, замовили судово-медичні, науково-демографічні експертизи, і вся робота по 17 областям зведена у 253 томи. І за наявності усіх експертиз до кінця року є всі правові підстави зробити процесуальний висновок і передати справу до суду», - заявив Наливайченко.

«Ми повинні за законодавством довести провину цих людей у суді...Після цього, я переконаний, ці злочинці, які скоїли злочини проти людяності, вони повинні бути засуджені і позбавлені будь-яких привілеїв», - підкреслив він. Голова СБУ вважає, що після цього необхідно «звертатися у місцеві ради і органи місцевого самоврядування, щоб знімати пам'ятники (цим особам)».

У справі фігурують 1730 свідків і жертв, указується 735 населених пунктів, жителі яких були знищені голодом, знайдено 857 місць масових поховань внаслідок геноциду.

За словами голови СБУ, «справу буде передано до суду, і в судовому слідстві буде дорозслідувано». Також він заявив, що кримінальна справа щодо Голодомору буде розсекречена.

У Кримінально-процесуальному кодексі України є норма, яка не дозволяє ухвалювати вирок щодо померлої людини. Проте, як заявив Наливайченко, «провина обвинувачених у злочинах проти людяності повинна бути доведена судом, вони повинні бути засуджені, а значить, позбавлені будь-яких привілеїв, повинне бути визначене їхнє правдиве місце в історії».

Крім того, на думку голови СБУ, матеріали розслідування підтвердили необхідність створення в Україні у складі Верховного суду спеціальної палати, «яка б розслідувала злочини проти людяності - злочини геноциду».

Нагадаємо, що завтра, 28 листопада, Україна відзначатиме День пам'яті жертв Голодомору.

Також нагадаємо, раніше СБУ назвала винних і організаторів Геноциду (Голодомору) українців у 1932-1933 роках. Згідно з дослідженням СБУ, у Геноциді (Голодоморі) 1932-1933 років винне керівництво української Комуністичної партії і високопосадовці каральних органів вказаного періоду. За фактом Геноциду (Голодомору) порушено кримінальну справу.

За матеріалами «Українські новини», «ЛІГА», «УНІАН»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

845