Голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Віктор Суслов заявляє, що ніяких передумов для девальвації гривні немає. Про це він заявив на прес-конференції в УНІАН.
«Ще місяць тому основну загрозу ми бачили у тому, що Нацбанк може почати свою участь у виборчій компанії на боці Президента і за відсутності об'єктивних причин для дестабілізації гривні може підірвати економічну ситуацію», - зазначив він.
Проте, за словами Суслова, найгірші побоювання виправдалися. «Президент і його Секретаріат зробили кілька заяв про те, що політика уряду нібито веде до дестабілізації курсу гривні і її девальвації. Ці заяви вже були чинником економічної дестабілізації. НБУ під ці політичні заяви зробив низку кроків, які дійсно привели до дестабілізації на валютному ринку, – я маю на увазі події тижневої давності – коли курс гривні почав знижуватися і досяг 9 грн. за долар і мав подальшу тенденцію до зниження. Тоді Нацбанк не вживав ніяких заходів щодо припинення валютних спекуляцій», - заявив чиновник.
«Ми з прикрістю сьогодні повинні констатувати, що Нацбанк фактично влився у виборчий штаб чинного Президента України і починає брати участь у підриві економічної політики уряду», - підкреслив Суслов.
На його думку, маючи у своєму розпорядженні достатні валютні резерви, НБ не присік валютні спекуляції. «Маючи можливості прямої дії на комерційні банки, він цю дію не використав, маючи можливість жорстко вимагати від комбанків повернення кредитів рефінансування, він не проводить такої політики у правильному і достатньому об'ємі», - вважає чиновник.
Суслов нагадав, що колишній заступник голови Нацбанку Олександр Савченко у деталях розповів про обстановку у Нацбанку. «Про те, що НБУ фактично управляється з вулиці Банкової та із СП, про те, що на НБУ тиснуть і примушують його проводити політику, пов'язану з не підтриманням економічної політики уряду, у політичних цілях Президент і кандидат у Президенти зацікавлений у дестабілізації політики уряду та у погіршенні загальної економічної ситуації і НБУ стає і може стати головним інструментом у цій боротьбі», - зазначив він.
На думку чиновника, наслідки такої політики будуть надзвичайно руйнівні. «Образно кажучи, якби Президент використовував проти уряду танки – це було б менш руйнівним за наслідками, ніж використання можливостей дестабілізації Нацбанку», - підсумував Суслов.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом