За словами Штюдеманна, призначати чи не призначати посла – суверенне рішення кожної країни. «Є приклади, я згадую навіть один з Україною, коли, якщо мені не змінює пам'ять, упродовж цілого року не призначався український посол у Парижі. Це було тоді, коли посол у Франції Зленко став міністром закордонних справ. Тому в нинішній події нічого надзвичайного немає. З іншого боку, в дипломатії і політиці відповідальних держав заведено долати двосторонні непорозуміння і проблеми із залученням дипломатії. А для цього, безперечно, потрібно, щоб на місці був посол», - переконаний він. Екс-посол зазначив, що з такої точки зору «рішення президента Медведєва, озвучене в його відеоблогу, не відповідає цьому принципу». «Втім, це питання Москві вирішувати самій. Мені особисто шкода, що так сталося. Тому що якраз у складні часи – а в українсько-російських відносинах постійно трапляються складні фази – важливо вести діалог», - переконаний він.
Щодо докорів глави РФ в адресу Віктора Ющенка про антиросійський курс Штюдеманн сказав: «Те, що зробив президент Медведєв, є прямим викликом українському Президентові. Він поклав на нього відповідальність за всі недоліки, які були, з погляду Росії. У мене виникає питання, наскільки це корисно для відносин між двома країнами? Адже наступного року так чи інакше відбуватимуться президентські вибори. І все переграється. Навіщо робити такі речі так пізно? Тим більше дивно, що після відставки Черномирдіна, наскільки мені відомо, були зроблені запити щодо акредитації нового російського посла. У пресі навіть лунало конкретне прізвище, і заперечень, спростувань з боку влади не було. І ось раптом – не призначати і таким чином упустити вже проведені зондування».
Коментуючи реакцію Європи на цю заяву Медведєва, екс-посол зазначив: «Чесно кажучи, це ефектний жест, але не більше». «Європейці відстежуватимуть подібний розвиток подій, оскільки українсько-російські відносини є важливим чинником у контексті європейської політики», – переконаний він.
«Важливо, щоб Україна рухалася у напрямі стабільної перспективи - тоді всі спроби зовнішнього впливу не матимуть перспектив», - зазначив екс-посол. Він упевнений, що «не варто драматизувати, потрібно залишатися холоднокровними і конструктивними». «Прийде час, коли Москва вважатиме, що краще заповнити вільне місце посла в Україні. Робити з цього висновки і переносити на відносини між Україною і Росією передчасно», - додав Штюдеманн.
Як повідомляв ForUm, 11 серпня Президент РФ Дмитро Медведєв звернувся до українського колеги Віктора Ющенка. У зверненні Медведєв звинуватив Ющенка в тому, що за роки його президентства Київ відійшов від принципів дружби і партнерства з Росією.
Зокрема, президент РФ пригадав про позицію України щодо російсько-грузинської війни минулого року, постачання української зброї Грузії, трактування історії усередині України, прагнення українських властей інтегруватися в НАТО, мовні проблеми і «втручання» в церковні справи. Медведєев повідомив, що вирішив відкласти приїзд до України нового посла у зв'язку з «антиросійським курсом» української влади. Росія також сподівається на поліпшення українсько-російських відносин після обрання нового президента України.
Замість заяви Віктора Ющенка свою позицію виразив його Секретаріат. Так, представник Президента з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський вважає, що заява Дмитра Медведєва щодо українсько-російських відносин є сигналом до можливого використання Росією «газового ричагу» під час президентської виборчої кампанії в Україні.
Проте Європа встигла відреагувати на скандальну заяву Медведєва. Зокрема, віце-президент Європейського парламенту Марек Сівець зазначив, що різкі заяви президента Росії в адресу українського керівництва свідчать про те, що Москва намагається втручатися в процес виборів в Україні.
12 серпня глава Секретаріату Президента Віра Ульянченко від імені політичної партії «Наша Україна» заявила, що агресивний характер публічного звернення Президента Росії Дмитра Медведєва до Глави Української держави Віктора Ющенка стосується не Президента України, а всієї держави. «Агресивна тональність звернення російського лідера по суті стосується не Віктора Андрійовича Ющенка і його політики, а всієї нашої держави і всього українського народу», - мовиться в заяві Ульянченко.
Того ж дня перший заступник главиу Секретаріату Президента України Олександр Шлапак заявив, що Президент Віктор Ющенко дасть відповідь на лист свого російського колеги до 15 серпня.
12 серпня представник держдепартаменту Філіп Кроулі заявив, що США підтримують право України на власний вибір і проведення суверенної політики.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом