США екстрадували до Німеччини обвинуваченого в пособництві нацистам у роки війни Івана Дем’янюка. Офіційні джерела не коментують факт екстрадиції, так само як і не повідомляють подробиці про процес видворення Дем’янюка.
Раніше німецькі офіційні особи повідомляли, що прибуття Дем’янюка очікується у вівторок. Він з'явиться перед суддею, який пред'явить йому офіційні звинувачення. Також йому нададуть можливість виступити перед судом.
У Німеччині Дем’янюк, як очікується, утримуватиметья в медичному відділенні мюнхенської в'язниці. За словами представників німецького уряду, тюремні власті вже почали необхідні приготування для того, щоб Дем’янюк отримував належний догляд, - повідомляє РІА «Новини».
Процедуру екстрадиції Дем’янюка, що живе в Клівленді, проводить Мін’юст США за запитом прокуратури Мюнхена і уряду ФРН. Рішення про можливість передачі Дем’янюка німецькому правосуддю імміграційний суд США прийняв 6 квітня, проте після початку процедури депортації той же суд припинив своє рішення.
Нагадаємо, Верховний суд США 8 травня відмовив Дем’янюку в припиненні депортації до Німеччини. За версією німецького слідства, Дем’янюк безпосередньо брав участь у знищенні щонайменше 29 тисяч ув’язнених у таборах Треблінка і Собібор, де служив наглядачем після полонення. Мюнхенська прокуратура займається справою Дем’янюка, оскільки той після війни якийсь час знаходився в таборі для переміщених осіб у цьому регіоні.
Дем’янюк емігрував до США в 1952 році, а в 1958 отримав американське громадянство, не повідомивши імміграційні служби про нацистське минуле.
Американські власті в 1986 році екстрадували його до Ізраїлю, де Дем’янюка засудили до страти за злочини проти людяності. Передбачалося, що саме Дем’янюк був наглядачем-садистом на прізвисько Іван Грозний, що запам'ятався багатьом ув’язненим у концентраційному таборі Треблінка на території окупованої Польщі.
Дем’янюк стверджував, що він служив у рядах Червоної армії і в 1942 році сам став військовополоненим.
Ізраїльський Верховний суд у 1993 році визнав, що Дем’янюк не є Іваном Грозним, і його відпустили з в'язниці. Дем’янюк повернувся дов США. Проте американські власті продовжували розслідування його діяльності, і в 2002 році суд визнав доведеним, що Дем’янюк під час Другої світової війни служив наглядачем у ряді концентраційних таборів, на підставі чого ухвалив позбавити його громадянства і вислати з країни.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом