Схоже, питання відповідальності вищих посадових осіб України хвилює не тільки пересічних громадян, але і самих держслужбовців. Учора у рамках обговорення законопроекту «Про доброчесну поведінку осіб, уповноважених на виконання функцій держави, органів місцевого самоврядування» начальник Головного управління державної служби України Тимофій Мотренко заявив, що якщо Президента або нардепів важко притягати до кримінальної відповідальності за порушення норм доброчесної поведінки публічних службовців, то їх можна штрафувати в адміністративному порядку. «Цей закон встановлює загальні вимоги до поведінки публічних службовців усіх рівнів, яких вони повинні дотримуватися під час виконання своїх посадових обов'язків і згідно з якими громадськість оцінює їхню діяльність як доброчесну, неупереджену і ефективну», - сказав він.
У той же час начальник Головного управління держслужби зазначив, що «це багатостраждальний законопроект». «Він достатньо контраверсійно сприймається в певних колах, зокрема, серед самих державних службовців і в органах державної влади. Одні розцінюють його як закон, який повинен збудувати ще одну владну вертикаль», - підкреслив Мотренко і додав: «Президент може відповісти за адміністративним законодавством. Тобто його можна оштрафувати відповідно до рівня його заробітної плати. Наприклад, штраф у розмірі двох заробітних плат. Повірте, це серйозний штраф. Це ж стосується і народних депутатів. Це все у законопроекті передбачено. Крім розстрілу».
Народний депутат із НУ-НС Геннадій Москаль признався ForUm’y, що позитивно ставиться до такої ініціативи. «За стінами парламенту депутат – простий український пересічний громадянин. Ось якщо я піду до супермаркету і вкраду курку, так що, треба, щоб парламент проголосував, щоб мене притягати до відповідальності?! Марення якесь», - пояснив він.
За словами політика, за непристойну поведінку, хуліганство або порушення трудового законодавства депутати повинні відповідати. «Особисто я підтримуватиму цей законопроект», - пообіцяв Москаль.
Парламентарій із ПР Вадим Колесніченко нагадав, що депутати «без обмежень» притягуються до адміністративної відповідальності. «Напевно, Мотренко не вміє закони читати. Депутат піддається адміністративній відповідальності і незахищений від неї. Це питання притягання до кримінальної відповідальності статус визначає інший порядок – тобто, з дозволу парламенту», - заявив він і додав: «Коли мене зупиняє ДАІ, я плачу штрафи».
А ось нардеп із Блоку Литвина Валерій Баранов розцінює пропозицію Мотренка «як гумор». «Я Тимофія Валентиновича (Мотренка – ред.) знаю дуже давно. Це напрочуд розумна і інтелігентна людина з колосальним почуттям гумору, тому, я думаю, він у властивій йому манері пожартував або його хтось попросив про це», - сказав він.
Нардеп звернув увагу, що у Лондоні не беруть на роботу таксистом людину, яка була судима. «А у нас сьогодні судимі управляють дуже багатьма галузями, містами і навіть збираються у президенти. Я думаю, на це треба увагу звернути. Ось давайте дамо 15 діб підмітати вулицю, припустімо, Банкову тим, хто заблокував трибуну. Так само можна до абсурду дійти. Потрібно будувати систему управління і виборів так, щоб у владу не попадали ті ж карні злочинці», - пояснив Баранов.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом