Український прем'єр-міністр Юлія Тимошенко злітала на два дні до Японії. Леді Ю стала першим українським прем'єром, який відвідав Країну Вранішнього Сонця в офіційному порядку.
 
Приймаюча сторона постаралася на славу. Враховуючи, що Тимошенко приїхала до Японії під час цвітіння сакури (цей період – улюблена пора року японців), українському прем'єрові влаштували велику культурну програму.

Японці призналися у великій повазі до українського прем'єра. Депутат японського парламенту Хакуо Янагісава повідомив, що у Токіо давно чекали на візит Тимошенко. «У Японії Вас називають «українська Жанна Д'Арк». Ми поважаємо вас за патріотичну діяльність», - зазначив Янагісава.

Юлію Володимирівну повели у головну сакральну споруду державної релігії Японії – синтоїзму - Мейдзі Дзінгу. Там Тимошенко помолилася за долю України, а також взяла участь у японських ритуалах. Зокрема, у ритуалі вигнання бісів.

«Щоб зрозуміти країну, треба прийти до храму. Мені тут було добре і затишно», - сказала після відвідин храму Тимошенко.

Після відвідин Мейдзі Дзінгу прем'єр побувала ще в одній визначній пам'ятці Токіо - 300-річному саду Хаппо-ен.

Там для Тимошенко влаштували справжню чайну церемонію!

Проте офіційна програма перебування Тимошенко в Японії була набагато більш насиченою неформальної частини. Український прем'єр не мала практично жодної вільної хвилини.

Першим заходом стала зустріч Юлії Тимошенко з керівниками крупних японських компаній під егідою Комітету ділової співпраці України і японської федерації бізнесу «Кейданрен». На неї з'явилися перші особи і топ-менеджери таких компаній, як Mitsubishi, Isuzu, Hitachi, Panasonic, Sumimoto і Marubeni. На цій зустрічі Юлія Тимошенко сказала, що «зацікавлена в участі японських корпорацій у модернізації української газотранспортної системи», і зазначила, що Україна хотіла б продовжити продаж Японії вільних квот парникових газів.

Проте головним пунктом офіційної програми прем'єра стала зустріч з японським колегою Таро Асо, в ході якої пан Асо пообіцяв надавати підтримку Україні. Він також зазначив, що Україна займає важливе місце у стабілізації ситуації в усій Європі.

Японський прем'єр сказав, що Японія хоче і надалі розвивати співпрацю з Україною у напрямі, який умовно називається «Арка свободи і процвітання», підтримувати зусилля України щодо демократизації і переходу до ринкової економіки.

У свою чергу, Тимошенко подякувала за те, що Японія вже упродовж багатьох років співробітничає з Україною. За її словами, Україна відчуває Японію надійним партнером.

Крім того, Тимошенко провела ланч з керівництвом Громадської ради з міжнародних дружніх обмінів на чолі з виконавчим віце-головою Ради Рьохєї Мурата, під час якого пообіцяла забезпечити підтримку японським інвестиціям в Україні.

Тимошенко зазначила, що український уряд зацікавлений у тому, щоб японський бізнес реалізував в Україні проекти з модернізації та реконструкції в усіх сферах, а не тільки в енергетиці чи на окремих підприємствах.

Також відбувся робочий сніданок українського прем'єра з членами парламентської Асоціації дружби Японія-Україна.

Тимошенко сказала, що уряд України прийняв рішення не «стогнати» в очікуванні закінчення кризи, а навпаки - дати потужний поштовх економіці шляхом корінної модернізації, заявила Тимошенко. Вона підкреслила, що кращим партнером у цій роботі Київ бачить Японію як державу, яка займає перше місце у світі з розвитку сучасних технологій.

У свою чергу, депутат японського парламенту Хакуо Янагісава від імені парламентської Асоціації дружби висловив сподіавння, що в період світової фінансової кризи японське керівництво докладе всіх сил для спільного подолання його негативних наслідків. Як приклад успішної співпраці Янагісава навів нещодавно укладену угоду про передачу квот на викиди у повітря шкідливих речовин відповідно до Кіотського протоколу. Керівник групи радників прем'єр-міністра України Віталій Гайдук вже заявив, що у квітні до України надійде половина коштів від продажу Японії квот на викиди парникових газів. Усього Україна продала квоти на суму 300 млн. євро.

Крім того, Тимошенко на форумі ділової і політичної еліти Японії у Токіо закликала японських бізнесменів до інвестицій у низку галузей України, акцентувавши увагу на аграрному секторі та атомній енергетиці.

Вона нагадала, що «Україна має одну третину всіх чорноземів світу». «Це багатство, - зазначила прем'єр, - вимагає інвестицій і професійної роботи».

Тимошенко підкреслила, що минулого року Україна зібрала рекордний урожай зернових. «Потрібні інвестиції у зберігання і переробку нашої сільгосппродукції. Зокрема, нам не вистачає елеваторів», - сказала вона.

На думку українського прем'єра, «ми могли б спільно організувати переробку і виробництво екологічно чистих продуктів, які могли б експортуватися до Японії».

Сподіватимемося, що Країна Вранішнього Сонця стане відправною точкою для розвитку тісних партнерських відносин з азіатськими країнами. Адже до цього року азіатському напряму наші лідери приділяли незаслужено мало уваги.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2037